Wiadomości z Rudy Śląskiej

Finał Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

• Dodano: 2018-05-28 10:00

Za nami ostateczne rozstrzygnięcia w RALS. Nowym mistrzem została drużyna Kadra Bobrek Bytom. Drugie miejsce zajęły RIKI-TIKI DZIKI, a ligowe podium uzupełnił RISER Volley Team Jaworzno.

W nowobytomskiej hali MOSiR odbył się finał Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. O godzinie 19:00 w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny RISER Volley Team Jaworzno oraz AZS ŚUM Katowice. W pierwszym secie Jaworzno od początku kontrolowało wynik spotkania prowadząc raz z mniejszą, raz z większą przewagą, żeby ostatecznie wygrać 25:21. W drugiej partii Akademicy zaczęli bardzo solidnie od kilku ataków ze środka. Sytuacja jednak szybko się zmieniła i gracze RISER wyrównali wynik, następnie objęli prowadzenie i wygrali seta (25:16). Trzecia odsłona cała przebiegała całkowicie pod dyktando zeszłorocznych mistrzów. Zawodnicy AZSu nie potrafili przełamać przeciwnika, który unikał popełniania błędów. Set zakończył się wygraną Jaworzna 25:15. Tym samym brązowym medalistą Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2017/2018 została drużyna RISER Volley Team Jaworzno.

Po zakończeniu spotkania o trzecie miejsce rozpoczął się mecz o mistrzostwo, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy Kadry Bobrek Bytom oraz RIKI-TIKI DZIKI. Spotkanie już przed rozpoczęciem zapowiadało się na bardzo zacięte. Od początku mecz układał się bardzo równo dla obu drużyn. Kadra jednak szybko wskoczyła na wyższy pułap i bardzo pewnie wygrała pierwszego seta 25:16 wprowadzając zamieszanie w szeregi przeciwnika. Taki wynik stał się tylko motorem napędowym dla DZIKÓW, które rozpoczęły drugą odsłonę z wysokiego C. Zawodnicy z Bytomia nie poddali się i w połowie seta zrównali się punktami z przeciwnikiem. Taki stan rzeczy trwał aż do końca seta, którego ostatecznie wygrała Kadra 25:23. Trzecia partia była bardzo podobna do drugiej. Znów zaczęło się od prowadzenia RIKI-TIKI, żeby potem doszło do wyrównania. Tym razem końcówce towarzyszyły spore emocje, które pozwoliły DZIKOM na wygranie 26:24. Czwarty set od początku należał do Kadry, która wraz z upływem czasu powiększała swoją przewagę. Ostatecznie drużyna z Bytomia, która unikała popełniania błędów wygrała 25:18 i cały mecz 3:1 zostając nowym mistrzem RALS.

Po zakończeniu meczu odbyła się dekoracja najlepszych drużyn oraz wyróżniających się zawodników. Nagrodą za zwycięstwo w Rudzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki jest 1500 zł na zakup sprzętu sportowego.