Wiadomości z Rudy Śląskiej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rudy Śląskiej pomogli w ujęciu sprawców porwania

 • Dodano: 2020-08-20 17:45, aktualizacja: 2020-09-02 10:23

Dzięki szybkiej wymianie informacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli zatrzymać sprawców uprowadzenia kobiety i jej 11-letniej córki.

18 sierpnia Dyżurny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał informację od  Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku o poszukiwaniu osób podejrzanych o uprowadzenie kobiety i jej dziecka. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej pełniący służbę na odcinku autostrady A1 w okolicy miejscowości Gorzyczki (pow. wodzisławski) na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymali do kontroli samochód osobowy odpowiadający opisowi. Pojazdem tym podróżowało trzech obywateli Rumunii. Jak się okazało, byli to sprawcy porwania. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani Policji.

Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy międzynarodowej, zatrzymano na terytorium Republiki Czeskiej kolejnych dwóch obywateli Rumunii, którzy wieźli uprowadzoną  kobietę i jej 11-letnią córkę. Dalsze czynności zgodnie z właściwością prowadzi Policja.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Sprawni ,Zwarci i Gotowi ! Przynojmnij kiej chodzi o trzimanie pół[...]ków w kupie/bele siebie/.

 • Ojciec

  Brawo za szybka akcje a ich zaraz ma sybir

 • Padre

  Da sie, da sie. Brawo, szkoda tylko że w innych sytuacjach nie działają tak szybko i skutecznie. Np. pobicie bezdomnego przy siedzibie SG

 • Andy Worhol

  Fajna fotka, na nie oddanym do użytku fragmencie Ns-ki, ale reklamowo super :)

 • czytelnik

  dobre, auto i motocykl też stoją jakby w przeciwną stronę ;-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.