Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gdzie głosować w wyborach? Lista lokali wyborczych

  • Dodano: 2018-10-19 11:30, aktualizacja: 2018-10-19 23:20

Wybory samorządowe już w tę niedzielę, 21 października. Ze wszystkich stron dobiegają do nas zachęty, by wziąć w nich udział. Jednak czy aby na pewno rudzianie wiedzą, gdzie mogą oddać głos? Z naszych informacji, wynika, że niektórzy mają z tym problem.

Otrzymaliśmy wiele wiadomości od mieszkańców Rudy Śląskiej z zapytaniami, gdzie mogą oddać głos. Najczęściej lokale wyborcze znajdują się w pobliskich szkołach, domach kultury czy przychodniach rejonowych. W poprzednich latach informacje dotyczące lokali wyborczych kilka dni przed wyborami były rozwieszane na klatkach schodowych domów. W tym roku tak się nie stało. Dlaczego?

Według informacji przekazanych nam przez przedstawicieli Urzędu Miasta, obwieszczenia na temat lokali wyborczych nie były rozwieszane na klatkach schodowych, ponieważ "lokale wyborcze, przypisane do danych ulic są takie same jak 4 lata temu". Co jednak mają zrobić nowi mieszkańcy naszego miasta albo osoby, które przeniosły się z jednej dzielnicy do drugiej? Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na słupach ogłoszeń, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ruda Śląska oraz na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Według urzędników jest to wystarczające. Jeżeli ktoś nie korzysta z internetu, nie pozostaje mu nic innego, jak ruszenie w miasto, w poszukiwaniu słupa ogłoszeń.

Poniżej prezentujemy listę lokali wyborczych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • :)

    Dobrze widzę? Lokal wyborczy w szpitalu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również