Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gdzie rudzianie najchętniej wybierają się na majówkę? Jak spędzamy weekend majowy?

  • Dodano: 2019-04-29 11:15

Majówka w tym roku ułożyła się wyjątkowo dobrze - 1 maja przypada przecież w środę, a trzeci - rzecz jasna dwa dni później - w piątek. To dla wielu znakomita okazja, żeby przy drobnym tylko uszczknięciu przysługującego urlopu zrobić sobie naprawdę długi weekend.

Majówkę wielu z nas spędzi prawdopodobnie przy grillu

Nie oszukujmy się, większość z nas uwielbia grillowanie, więc kiedy tylko pogoda sprzyja i nadarzy się odrobina wolnego, chętnie spędzamy czas przy ruszcie. Ogródki działkowe, domki letniskowe, a czasem nawet osiedlowe podwórka czy po prostu wyprawa w plener - wszędzie tam, gdzie można postawić chociaż małego grilla, już za tydzień będzie można spodziewać się gwaru rozmów i unoszącego się zapachu pieczystego.

Nic zresztą dziwnego, nawet najzwyklejsza kiełbasa z rusztu smakuje nam wyśmienicie, a jeżeli do tego dodamy miłe towarzystwo, a być może nawet odrobinę złocistego napoju, nietrudno oddać się wesołej, biesiadowej atmosferze - rzecz jasna o ile pogoda dopisze, a ta niestety może w tym tygodniu nas nie rozpieszczać.

A jakie majówkowe atrakcje czekają na nas w Rudzie Śląskiej?

Repertuar organizowanych imprez majówkowych w Rudzie Śląskiej nie jest w tym roku specjalnie bogaty.

W środę 1 maja o godzinie 16 w parku im. A. Kozioła na Rudzie odbędzie się festyn z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego główną atrakcją będą występy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Ponadto znajdą się tam różne atrakcje dla najmłodszych oraz stoiska gastronomiczne .

W rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja czekają na nas oficjalne obchody, które rozpoczną się nabożeństwem o godzinie 10:30 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach o godzinie 10:30. Następnie rozpocznie się przemarsz pocztów sztandarowych w kierunku pomnika Powstańców Śląskich.

Rudzianie na długi weekend szukają słońca i odpoczynku również za granicą

Jeżeli ktoś nie chce zdawać się na niepewną, polską pogodę i może zafundować sobie wypad na długi weekend za granicę, zapewne wybierze w tym czasie jakieś południowe kierunki. O to, gdzie najchętniej wybierają się rudzianie, zapytaliśmy pana Kamila Gryskę z biura podróży Sun Travel:

Klientom wybierającym urlop w okresie majówki zdecydowanie polecaliśmy wypoczynek za granicą. Dlatego klienci naszych biur w Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach dokonywali rezerwacji przede wszystkim na kierunki gdzie już jest ciepło. Do takich kierunków zaliczamy między innymi Riwierę Turecką oraz greckie wyspy Kreta i Rodos. Turcja ze względu na świetne hotele z bogatą infrastrukturą dla dzieci była wybierana głównie na rodzinny wypoczynek. Dodam, ze w wielu hotelach w czasie majówki już odbywają się animacje w języku polskim. Dla osób myślących o wakacjach w tym czasie proponujemy dokonywanie rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, im wcześniej tym taniej. Można w ten sposób na prawdę wiele zaoszczędzić. Ceny są zdecydowanie niższe niż te kupione na kilka dni przed wylotem. Dodatkowo możemy wybierać z pełnej dostępności hoteli i pokoi - mówi pan Kamil Gryska z biura podróży Sun Travel.

Jak przewidują specjaliści rozpoczynający się sezon może być dla branży turystyki wyjazdowej rekordowy:

Wszystko wskazuje na to, iż branża turystyki wyjazdowej ma szansę na rekordowy sezon. Co jakiś czas lepszą sprzedaż sygnalizują najwięksi organizatorzy na rynku polskim. W przypadku naszego biura jest to również bardzo widoczne. Od początku promocji FIRST MINUTE do dnia dzisiejszego sprzedaż wzrosła o 8,56%, gdzie w miesiącach styczeń-marzec tego roku do stycznia-marca ubiegłego roku, odnotowaliśmy wzrost dokonanych rezerwacji o21,69%. Bardzo zauważalne wśród dokonywanych rezerwacji, jest fakt, że klienci zdecydowanie wolą dopłacić do transportu samolotem.


Obojętnie w jaki sposób planujecie spędzić najbliższy długi weekend, redakcja naszego portalu życzy Wam spokojnego odpoczynku od spraw codziennych i bezpiecznego świętowania, wracajcie do domu bezpiecznie. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.