Wiadomości z Rudy Śląskiej

Głosuj na klip z Rudy Śląskiej w międzynarodowej akcji WORK it OUT!

  • Dodano: 2024-09-23 14:15, aktualizacja: 2024-09-25 11:06

Do końca września br. można głosować na klip przygotowany przez Studio Tańca i Choreografii eMOCja z Rudy Śląskiej, który powstał w ramach akcji WORK it OUT. To międzynarodowy happening taneczny organizowany przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Klipy powstałe podczas akcji w różnych lokalizacjach w Europie będą opublikowane na profilu ERIH na Facebooku oraz Instagramie. Uwaga: liczą się tylko głosy oddane bezpośrednio pod filmikiem z Rudy Śląskiej na profilu ERIH!

#erihworkitout #CreativeEurope #PushBoundaries #rudaslaska

Ruda Śląska w akcji już po raz piąty

Ruda Śląska bierze udział w akcji już po raz piąty. Tegoroczny materiał powstał jak zwykle przy zabytkowej kolonii robotniczej Ficinus, a także na terenie KWK Ruda Ruch Bielszowice.

– To wyjątkowy rok dla tej kopalni, bo w tym roku zakład obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia – mówi Michał Pierończyk.

– Cieszę się, że tancerze mogli wejść na jego teren i w tym szczególnym miejscu zaprezentować swoje umiejętności. Przy okazji mamy okazję pokazać, że bielszowicki zakład to imponujący obiekt industrialny. Już teraz część historycznych zabudowań jest pod ochroną konserwatorską – podkreśla prezydent miasta.

Udział tancerzy

W tym roku udział w akcji wzięło rudzkie Studio Tańca i Choreografii eMOCja, a układ zaprezentowało w sumie ponad 100 tancerzy.

O akcji WORK it OUT

WORK it OUT został zorganizowany po raz pierwszy w 2018 roku. Akcja polega na tym, że w tym samym czasie, w różnych krajach, na terenach zabytków techniki uczestnicy wykonują ten sam układ taneczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Jego prezentacja wraz z instrukcją wykonania umieszczana jest wcześniej na kanale YouTube i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. W każdej z lokalizacji jest kręcony klip, który trafia na profil ERIH na Facebooku oraz Instagramie. Od 23 do 30 września można głosować na ulubiony klip, zostawiając „lajka”. Co ważne, liczą się tylko te głosy, które są oddane bezpośrednio na profilu ERIH na Facebooku oraz Instagramie. Autorzy materiału z największą liczbą „lajków” otrzymają nagrodę w wysokości 500 euro, a laureaci 2. i 3. miejsca odpowiednio po 300 i 200 euro.

Międzynarodowy zasięg wydarzenia

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w 25 zabytkowych obiektach zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii, Ukrainie oraz Belgii.

Celem akcji

Założeniem WORK it OUT jest promocja zabytkowych obiektów industrialnych, wskazanie ich walorów turystycznych oraz możliwości nadania im nowych funkcji. Organizatorem i koordynatorem całego wydarzenia jest Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego. Łączy on obecnie ponad 2300 obiektów, w tym 19 z Polski, m.in. kolonię robotniczą „Ficinus” oraz Wielki Piec Huty „Pokój”. Warto dodać, że poszczególne zabytki tworzą szlaki regionalne, także wchodzące w skład ERIH. Obecnie jest ich 20, w tym Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. ERIH jest koordynowany przez stowarzyszenie o tej samej nazwie, które zostało powołane w 1999 roku w celu zabezpieczenia, ochrony, zwiększenia świadomości społecznej o wartości zabytków industrialnych oraz ich promocji. Ważnym aspektem jego działalności są konferencje, projekty skierowane do członków sieci i wizyty studyjne dające możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie poszukiwań najbardziej efektywnych sposobów rewitalizacji obiektów i przywrócenia im funkcji użytkowych. Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 300 członków z 26 państw.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Obiektywnie

    500€ nagrody podzielić przez 100 tancerzy to po 5€ zarobią o ile zajmą 1 miejsce. Że też im się chciało w ogóle wstawać do tego

  • Jo

    Tańcować to by wszyscy chcieli a robić nie ma komu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również