Wiadomości z Rudy Śląskiej

Grunwald lepszy od akademików na inaugurację sezonu

• Dodano: 2017-09-27 07:00, aktualizacja: 2017-09-27 07:11

Kilka miesięcy musieli czekać kibice piłki ręcznej w naszym mieście, aby znów móc śledzić zmagania szczypiornistów na parkietach drugiej ligi mężczyzn. SPR Grunwald Ruda Śląska gościł na inaugurację sezonu akademików z Politechniki Świętokrzyskiej.

Pojedynek zapowiadał się bardzo interesująco, ponieważ w ubiegłym sezonie drużyny do ostatniej kolejki walczyły o trzecią lokatę w tabeli. W tamtym sezonie lepsi okazali się kielczanie i była to świetna okazja, aby zrewanżować się za ten kwietniowy pojedynek.

Zawodnicy prowadzeni przez Adama Wodarskiego przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i narzucili przyjezdnym swój szybki styl gry. Twarda obrona oraz szybkie kontrataki spowodowały, że licznie zgromadzona publiczność w halembskiej hali miała powody do zadowolenia. Halembianie wypracowali sobie kilku bramkową przewagę, którą utrzymali do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę meczu. W pierwszej połowie bardzo dobrze wyglądała współpraca z obrotowym Grunwaldu Tymoteuszem Milewskim. Rosły kołowy raz po raz uwalniał się z "uścisków" przeciwników i zdobywał kolejne bramki.

Na drugie 30 minut goście wyszli najwidoczniej podrażnieni obrotem sytuacji na parkiecie i mozolnie, bramka po bramce odrabiali straty. Wśród gospodarzy wdarło się lekkie zdenerwowanie, ale na szczęście na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Błaś, który ratował z opresji swój zespół. Niemoc strzelecka gospodarzy została w końcu przełamana, a sygnał do ataku dali Robert Kurzawa i Remigiusz Partuś, którzy zdobyli ważne bramki na tym etapie meczu. W ostatnich kilku minutach Grunwald miał znów bezpieczną przewagę bramkową i na parkiecie mogli się pojawić gracze. Ostatnią bramkę dla Grunwaldu zdobył nowy nabytek Dawid Żurke, który został sprowadzony z SPR Pogoń 1945 Zabrze. Ostatecznie SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce 25:22 i może w spokoju przygotowywać się do wyjazdowego meczu w Kielcach. Tym razem przeciwnikiem zielonych będzie drużyna UJK Kielce.

Cieszy fakt, że zwycięstwo zostało odniesione w niepełnym składzie, gdyż w przyszłym tygodniu do zespołu dojdą kolejni wartościowi zawodnicy. Widać, że piłka ręczna ma wielu fanów w naszym mieście, o czym może świadczyć spora liczba sympatyków tego pięknego sportu w hali MOSiRu. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim kibicom za doping i już teraz zapraszamy za dwa tygodnie na kolejny mecz w Halembie.

SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA - AZS POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA KIELCE 25:22 (13:9)

GRUNWALD: Błaś, Kazimier, Sekuła - Milewski 6, Kurzawa 4, Niedźwiedzki 4, Stogowski 4, Kapral 3, Partuś 2, Żurke 1, Gansiniec 1, Langer
Trener: Adam Wodarski