Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gryfy zwycięskie w drugiej kolejce!

 • Dodano: 2021-09-20 12:45

We wczesne niedzielne popołudnie (19.09. br.) na orzegowskiej Burloch Arenie odbył się mecz drugiej kolejki drugiej ligi rugby pomiędzy K.S. Rugby Ruda Śląska a Watahą Zielona Góra. Gospodarze podrażnieni porażką w pierwszej kolejce chcieli wrócić na zwycięskie tory, a dla rywali był to dopiero pierwszy mecz nowego sezonu. 

Przebieg meczu 

Pierwsi do głosu doszli goście, w piątej minucie zdobywając przyłożenie po szybko rozegranym karnym tuż przed polem punktowym rudzian. W kolejnych minutach gra przeniosła się na połowę Watahy, gdzie po paru minutach Gryfy zdobyły pierwsze punkty poprzez tak zwane "karne przyłożenie" - po świetnie związanym maulu autowym Gryfy wjechały na pole punktowe rywali, i gdyby nie niezgodne z przepisami zatrzymanie naszego zawodnika przyłożenie zostałoby zdobyte "normalnie". Dalszy ciąg pierwszej połowy można streścić w haśle "cios za cios" - na drugie przyłożenie Watahy (po dziurze w obronie Gryfów) gospodarze odpowiedzieli przyłożeniem Dansona Chege tuż przy linii autowej. Jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Watahy - po serii wejść młynem znaleźli drogę na pole punktowe i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:12 dla gości. 

W drugiej połowie Gryfy wzięły się do odrabiania strat, kontaktowe punkty z karnego zdobył Patryk Kołodziej, a na prowadzenie gospodarzy wyprowadził młyn rudzian, po raz kolejny po serii mocnych wejść przy przegrupowaniu zawodnik z Watahy na swoim polu punktowym nieprzepisowo powstrzymywał naszego zawodnika i sędzia ponownie odgwizdał karne przyłożenie. Gra przez cały mecz była bardzo wyrównana, żaden zespół wyraźnie nie zdołał zdominować rywala. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu łącznik ataku rudzian, Marcin Greinert świetnie znalazł dziurę w obronie rywali, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, gdzie po przegrupowaniu dostał ją Maciej Mielczarek, który zdobył swoje pierwsze przyłożenie dla Gryfów, które podwyższył Kołodziej. Chwilę później Wataha zdobyła trzy punkty z karnego, dające im jeszcze nadzieję na korzystny wynik. W ostatnich minutach Gryfy zafundowały sobie nerwową końcówkę, zamiast spokojnie i oszczędnie grać piłką, zawodnicy z Watahy przechwycili ją i do ostatniego gwizdka grali pod polem punktowym Gryfów, jednak nie zdołali zdobyć punktów i ostatecznie zwycięsko z tego meczu wyszli gospodarze. 

Przed Gryfami teraz kolejka trzecią II ligi, w której pauzują, kolejny mecz rozegrają za trzy tygodnie w Lubinie z tamtejszymi Miedziowymi. 

K.S Rugby Ruda Śląska - Wataha Zielona Góra 29:24 (12:21)

Punkty dla Gryfów zdobyli:

 1. 14 pkt Karne Przyłożenia,
 2. 5 pkt. Kołodziej Patryk (1K,1pd),
 3. 5 pkt. Chege Danson (1P),
 4. 5 pkt. Mielczarek Maciej (1P)

Skład Gryfów:

 • Krupiński Jakub,
 • Szywalski Dawid,
 • Kuniczkowski Filip (Marzec Paweł),
 • Pyrek Marcin,
 • Muc Jan,
 • Jopert Krzysztof,
 • Drab Łukasz (Wojnarowski Marek),
 • Mielczarek Maciej,
 • Greinert Marcin,
 • Kołodziej Patryk,
 • Zabiegała Mateusz (Gładkowski Jakub),
 • Mucha Marcin,
 • Dróżdż Dawid,
 • Chege Danson,
 • Jankowski Marcin (Kowalik Miłosz) 

Z kolei Bajtle rudzkiego klubu rozpoczęły w sobotę 18.09. br. swój sezon pierwszym Turniejem Dzieci i Młodzieży, na który wybrały się do Łodzi. Debiut grup dziecięcych wypadł bardzo obiecująco. W Łodzi zagrały wszystkie kategorie rudzian: Mikrusy wygrały swoją kategorię, Mini Żacy i Żacy zajęli 3 miejsca, a Młodzicy zakończyli swoje zmagania na 2 miejscu.

Przed nadziejami rudzkiego klubu kolejny turniej za tydzień w Nowej Hucie, a potem 2 października br. BAJTLE zapraszają na Burloch Arenę, na której będą gospodarzami VII Ślōnskiego Turniyju Bajtli we Rugby.

Gryfy zwycięskie w drugiej kolejce!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.