Wiadomości z Rudy Śląskiej

ING Bank Śląski ostrzega: oszuści rozsyłają fałszywe maile dotyczące kredytów

 • Dodano: 2019-08-13 07:30, aktualizacja: 2019-08-13 09:34

ING Bank Śląski ostrzega: oszuści rozsyłają fałszywe maile zawierające nieprawdziwe informacje o pozytywnej decyzji kredytowej. Postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w e-mailowej wiadomości mogą oni przejąć kontrolę nad kontem bankowym i je wyczyścić.


Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na internetowej stronie ING Banku Śląskiego:


- Możesz otrzymać maila z nieprawdziwą informacja, o tym, że otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową. W mailu jest link, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Nie klikaj w link, nie loguj się na tej stronie. 


Okazuje się, że oszuści wysyłają do swoich ofiar maila z linkiem do fałszywej strony Mojego ING. Na podstawionej stronie proszą o login, a następnie o wpisanie pełnego hasła do bankowości. Na kolejnym ekranie mogą poprosić o wpisanie kodu SMS.


Zanim się spostrzeżemy, oszuści mogą wyczyścić nasze konto. W jaki sposób?


- W czasie, kiedy podajesz dane do logowania na fałszywej stronie, oszuści tymi danymi logują się do Twojej bankowości. Wykonują za Ciebie przelew, ustawiają zaufanego odbiorcę lub zmieniają numeru telefonu do autoryzacji transakcji. Następnie Ty autoryzujesz takie zlecenie - wpisując kod SMS na fałszywej stronie. Chwilę później złodzieje czyszczą Twoje konto z pieniędzy – czytamy w komunikacie wystosowanym przez bank.


ING Bank Śląski przypomina, że nie wysyła żadnych maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. numeru telefonu do autoryzacji transakcji. Co więcej, bank ten nigdy nie wymaga podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu SMS.

Jedyna sytuacja, w której faktycznie podajemy taki kod, ma miejsce wtedy, kiedy sami dzwonimy do banku i jest to kod uwierzytelniający. Dodatkowo, przedstawiciele ING podkreślają, że nie proszą swoich klientów o zmianę danych do logowania, ani nie wysyłają nowych danych logowania. Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się TUTAJ.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Iggy

  Mnie to nie grozi. Nigdy w życiu nie miałem kredytu i ani się o niego nie starałem. Na bandyckich warunkach porzyczać nie będę

 • Pracownik sierpniowy

  W sumie trudno dziwić dlaczego nie "porzyczyłałeś", bo nie ma takiego słowa, więc bank nie do końca wiedziałby czego od niego chcesz.

 • Brajan

  Mysle ze dla banku to obojetnie czy chcialby pozyczyc albo porzyczyc.wazne aby bylo zwrucone albo zwrocone :)

 • Iggy

  Pożyczać można na jasnych i czystych warunkach. A to co proponują banki to są "porzyczki"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również