Wiadomości z Rudy Śląskiej

Interwencje policji wobec łamiących zakazy

 • Dodano: 2020-12-30 06:15, aktualizacja: 2020-12-30 06:21

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku wprowadzono nowe obostrzenia, w ramach których obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie.

W związku z tym, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów...

Rudzcy policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Wczoraj, podczas kontroli obiektów sportowych, okazało się, że dwie z siłowni znajdujących się w naszym mieście nie zawiesiły swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • olo

  posłuchajcie ćwoki na siłownie chodzą ludzie co dbają o swoje zdrowie to raz a te szmaty na pyskach kto ma nosić to jego prywatna sprawa

 • Profesur doktur chabilitowany

  Jak spotkasz w pechowy sposób bezobjawowego egoistę bez maseczki, który ci to świństwo sprzeda, to jego brak maseczki, to już nie będzie tylko jego prywatna sprawa, tylko wasza wspólna sprawa. A kto wie czy nie daj Boże np. i kogoś z grupy ryzyka spośród twoich bliskich. Taka jest prawie cała Polska - 80% wstrętnych egoistów - jakbyś im powiedział, że maseczka chroni jego samego, to ją aż na czoło wciągnie, ale jak wie, że maseczka chroni bliźniego przed nim, to ma to gdzieś. Ten kraj, to w większości banda nie przystosowanych do życia w grupie, tępych i ordynarnych egoistów.

  • Profesur doktur chabilitowany
   2021-01-09 12:23
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • IK

  A ja się pytam kiedy zostaną wprowadzone obostrzenia wobec strzelajacych petardami,fajewerkami i sprzedajacymi to gó**o!

 • Bolo

  Karl skoro uważasz że Hołota przesiaduje na siłowniach to idz na ta siłownia razem z matką i powiedzcie im to, a mysle ze matka nie pozna ciebie a ty jej . Znim cos o kim powiesz pomyśl dwa razy, myślenie raczej nie boli, noo chyba ze nie masz juz czym myśleć

 • Monia

  Szkoły zamknięte dla uczniów, ale zajęcia sportowe dla klubów już w tych szkołach są ! Absurd goni absurd w tym kraju!

 • Helena

  Sprawdzac to powinni sklepy , bo tam nagminnie wiszą karteczki , ze dozownik do dezynfekcji nieczynny

 • zomo wróć

  pałowanie i jeszcze raz pałowanie tych bez maseczek, bez wzgledu czy to małolat, stare babsko, czy ksiądz. Zakaz dotyczy kazdego bez wyjatku. Z niskie sa mandaty, za niskie kary na hołote

 • xy

  ty zapewne pałą w łeb dostałes ,skoro takie [...]y wypisujesz hołoto bez mózgu....

 • fajerberga

  Widzisz: gdyby wszyscy potulnie słuchali się - jakby nie patrzeć - legalnej władzy w okresie komunizmu i potulnie wykonywało wszystkie jej polecenia, zakazy i nakazy, to Jaruzelski z Kiszczakiem rządziliby do dzisiaj, gdyby nie fakt, że prędzej kopnęli w kalendarz... Chociaż... może masz i rację z tym pałowaniem? Ale wszystkich bez wyjątku, tych "strajkujących" kobiet też. Pamiętam, jak po wydarzeniach na Wujku zgromadzeni na krakowskim rynku usłyszeli z megafonów: WITA PAŃSTWA ZOMO KATOWICE :-) Na reakcję nie trzeba było długo czekać, każdy chciał ujść z życiem :-) stare, dobre czasy. Porządek musi być :-)

 • Speen

  Zapraszam do kościoła św. Barbary na Bykowinie. Zero płynów dezynfekujących...

 • Faczis

  Policja jest od łapania złodziei bandytów a nie zdrowych ludzi bez maski mających w poszanowaniu sztuczną pandemię

 • Ja

  ,, Sztuczna pandemia" tak tylko mogą debile napisać.Niestety tak trzeba nazwać tych,którzy sieją teorie spiskowe .Nikt przy zdrowych zmysłach nie zakwestionuje,że koronawirus się rozprzestrzenia,są tego dotkliwe skutki i każdy normalny wie,że aby temu zapobiec konieczne są różnego rodzaju obostrzenia i ograniczenia.Tak samo jak każdy zdrowo myślący wie,że jedynie tej pandemii mogą zapobiec szczepionki.Tylko debile uważają,że jest inaczej.Sory ,że określam tu kogoś niegrzecznie,ale aż wierzyć się nie chce,że mimo niezbitych dowodów i statystyk świadczących o skutkach tej pandemii i to w dodatku w skali całego świata znajdują się tacy którzy uważają że to jest urojenie , ktoś to sobie wymyślił i ktoś na tym chce coś ugrać

 • Leszek

  Dowody są niezbite, że się rozprzestrzenia i jedynie to. Tak samo jak dowodem jest zdanie tworcy testu rt-pcr, że nie nadaje się on do diagnostyki covid19 ze względu na wysokie prawdopodobieństwo błędnego wyniku. A ten test to wyrocznia w sprawie covid19. Już samo to podważa te całą pandemię. Niezbite dowody, ale na co? Chyba na to, jakie skutki wywolaly wprowadzone zakazy oraz to, że nic nie dały i były bez sensu, a przy okazji dobito już ledwie działającą opiekę medyczną. Statystyki... taki mądry i normalnie myślący, a nie potrafi sobie samodzielnie policzyć % smiertelnosci z twardych danych bez komentarza z tv... Więc, wychodząc z postawionej przez ciebie tezy na temat kto jest debile, to jak dla mnie ciebie nie można nawet nazwać debilem, bo bym debili w tym momencie obraził. A na koniec szczepionka... Poczytaj sobie ulotkę, a nie słuchaj polityków, bo według ich zdania oni wiedzą lepiej od producenta, to tak samo jakby czytający miał lepsze pojęcie od autora, co on miał na myśli.... Absurd goni absurd

 • michał widuch wrk

  powinna być większa kontrola dotycząca obowiązku noszenia maseczek gdyż duża grupa mieszkańców ma w głębokim poszanowaniu zasłanianie nosa i ust

 • Bezmaski

  Ciebie też tam mamy

 • OS

  No najlepiej po siłowniach się przelecieć i innych obiektach sportowych. Weźcie się w końcu za tych, co na ulicach, w sklepach, autobusach itp. mają w [...]ie innych i nie zasłaniają ust i nosa. Idziesz chodnikiem i taki buc ci puszcza dymka prosta w twarz! Bohaterowie sanepidziarsko-policyjni! Tam gdzie się trzeba postawić hołocie to was nie ma!

 • fajerberga

  A jak ci kto puści dymka zza przyłbicy, to będziesz zdrowszy? Powodzenia życzę... Wszystkie te obostrzenia są z d.u.p.y. wzięte, więc się nie dziw, ze ludzie je olewają. Ja np. noszę namordnik maksymalnie luźno, jak się da, z formalnego punktu widzenia nikt dowalić się nie może, a oddycha się nie tak źle. Skoro przyłbice są OK, a tam przedmuch na wszystkie strony jest spory, to sam rozumiesz... Ale już za chwilkę kończymy pierwszy pełny rok z wirusem, po nim będzie drugi, piąty i dziesiąty i trzydziesta narodowa kwarantanna, tak samo skuteczna, jak dwadzieścia dziewięć poprzednich, czyli chaosu i anarchii ciąg dalszy, działania na oślep i zupełnie bez sensu, ot choćby to, ze wirus rozprzestrzenia się wśród młodych tylko do 16:00 :-)

 • OS

  Dużo zdrowia w całym 2021 roku. A najbardziej, żebyś się nie znalazł w niebezpiecznej bliskości bezobjawowego antyszczepionkowca, który maseczki nie nosi, albo nosi ją jak ty - czyli maksymalnie luźno. Po prostu, żebyś miał jak najmniej do czynienia z egoistami! Wszystkiego Dobrego!

 • boluś

  Po siłowniach to siedzom znudzyni policaje na L 4 albo kwarantannie. Swoich majom ścigać? Karnety tyż za free

 • Profesur doktur chabilitowany

  A czytołeś to pod czym piszesz? No bo jak piszesz, co na siłowniach siedzom policjanty, s same sie niy bydom ścigać, to tyn artykuł, wedle twoi teorii, o tym, że jednak sie sami ścigajom.

  • Profesur doktur chabilitowany
   2020-12-31 07:43
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.