Wiadomości z Rudy Śląskiej

Interwencje policji wobec łamiących zakazy

 • Dodano: 2020-12-30 06:15, aktualizacja: 2020-12-30 06:21

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku wprowadzono nowe obostrzenia, w ramach których obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie.

W związku z tym, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów...

Rudzcy policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Wczoraj, podczas kontroli obiektów sportowych, okazało się, że dwie z siłowni znajdujących się w naszym mieście nie zawiesiły swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • olo

  posłuchajcie ćwoki na siłownie chodzą ludzie co dbają o swoje zdrowie to raz a te szmaty na pyskach kto ma nosić to jego prywatna sprawa

 • Profesur doktur chabilitowany

  Jak spotkasz w pechowy sposób bezobjawowego egoistę bez maseczki, który ci to świństwo sprzeda, to jego brak maseczki, to już nie będzie tylko jego prywatna sprawa, tylko wasza wspólna sprawa. A kto wie czy nie daj Boże np. i kogoś z grupy ryzyka spośród twoich bliskich. Taka jest prawie cała Polska - 80% wstrętnych egoistów - jakbyś im powiedział, że maseczka chroni jego samego, to ją aż na czoło wciągnie, ale jak wie, że maseczka chroni bliźniego przed nim, to ma to gdzieś. Ten kraj, to w większości banda nie przystosowanych do życia w grupie, tępych i ordynarnych egoistów.

  • Profesur doktur chabilitowany
   2021-01-09 12:23
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • IK

  A ja się pytam kiedy zostaną wprowadzone obostrzenia wobec strzelajacych petardami,fajewerkami i sprzedajacymi to gó**o!

 • Bolo

  Karl skoro uważasz że Hołota przesiaduje na siłowniach to idz na ta siłownia razem z matką i powiedzcie im to, a mysle ze matka nie pozna ciebie a ty jej . Znim cos o kim powiesz pomyśl dwa razy, myślenie raczej nie boli, noo chyba ze nie masz juz czym myśleć

 • Monia

  Szkoły zamknięte dla uczniów, ale zajęcia sportowe dla klubów już w tych szkołach są ! Absurd goni absurd w tym kraju!

 • Helena

  Sprawdzac to powinni sklepy , bo tam nagminnie wiszą karteczki , ze dozownik do dezynfekcji nieczynny

 • zomo wróć

  pałowanie i jeszcze raz pałowanie tych bez maseczek, bez wzgledu czy to małolat, stare babsko, czy ksiądz. Zakaz dotyczy kazdego bez wyjatku. Z niskie sa mandaty, za niskie kary na hołote

 • xy

  ty zapewne pałą w łeb dostałes ,skoro takie [...]y wypisujesz hołoto bez mózgu....

 • fajerberga

  Widzisz: gdyby wszyscy potulnie słuchali się - jakby nie patrzeć - legalnej władzy w okresie komunizmu i potulnie wykonywało wszystkie jej polecenia, zakazy i nakazy, to Jaruzelski z Kiszczakiem rządziliby do dzisiaj, gdyby nie fakt, że prędzej kopnęli w kalendarz... Chociaż... może masz i rację z tym pałowaniem? Ale wszystkich bez wyjątku, tych "strajkujących" kobiet też. Pamiętam, jak po wydarzeniach na Wujku zgromadzeni na krakowskim rynku usłyszeli z megafonów: WITA PAŃSTWA ZOMO KATOWICE :-) Na reakcję nie trzeba było długo czekać, każdy chciał ujść z życiem :-) stare, dobre czasy. Porządek musi być :-)

 • Speen

  Zapraszam do kościoła św. Barbary na Bykowinie. Zero płynów dezynfekujących...

 • Faczis

  Policja jest od łapania złodziei bandytów a nie zdrowych ludzi bez maski mających w poszanowaniu sztuczną pandemię

 • Ja

  ,, Sztuczna pandemia" tak tylko mogą debile napisać.Niestety tak trzeba nazwać tych,którzy sieją teorie spiskowe .Nikt przy zdrowych zmysłach nie zakwestionuje,że koronawirus się rozprzestrzenia,są tego dotkliwe skutki i każdy normalny wie,że aby temu zapobiec konieczne są różnego rodzaju obostrzenia i ograniczenia.Tak samo jak każdy zdrowo myślący wie,że jedynie tej pandemii mogą zapobiec szczepionki.Tylko debile uważają,że jest inaczej.Sory ,że określam tu kogoś niegrzecznie,ale aż wierzyć się nie chce,że mimo niezbitych dowodów i statystyk świadczących o skutkach tej pandemii i to w dodatku w skali całego świata znajdują się tacy którzy uważają że to jest urojenie , ktoś to sobie wymyślił i ktoś na tym chce coś ugrać

 • Leszek

  Dowody są niezbite, że się rozprzestrzenia i jedynie to. Tak samo jak dowodem jest zdanie tworcy testu rt-pcr, że nie nadaje się on do diagnostyki covid19 ze względu na wysokie prawdopodobieństwo błędnego wyniku. A ten test to wyrocznia w sprawie covid19. Już samo to podważa te całą pandemię. Niezbite dowody, ale na co? Chyba na to, jakie skutki wywolaly wprowadzone zakazy oraz to, że nic nie dały i były bez sensu, a przy okazji dobito już ledwie działającą opiekę medyczną. Statystyki... taki mądry i normalnie myślący, a nie potrafi sobie samodzielnie policzyć % smiertelnosci z twardych danych bez komentarza z tv... Więc, wychodząc z postawionej przez ciebie tezy na temat kto jest debile, to jak dla mnie ciebie nie można nawet nazwać debilem, bo bym debili w tym momencie obraził. A na koniec szczepionka... Poczytaj sobie ulotkę, a nie słuchaj polityków, bo według ich zdania oni wiedzą lepiej od producenta, to tak samo jakby czytający miał lepsze pojęcie od autora, co on miał na myśli.... Absurd goni absurd

 • michał widuch wrk

  powinna być większa kontrola dotycząca obowiązku noszenia maseczek gdyż duża grupa mieszkańców ma w głębokim poszanowaniu zasłanianie nosa i ust

 • Bezmaski

  Ciebie też tam mamy

 • OS

  No najlepiej po siłowniach się przelecieć i innych obiektach sportowych. Weźcie się w końcu za tych, co na ulicach, w sklepach, autobusach itp. mają w [...]ie innych i nie zasłaniają ust i nosa. Idziesz chodnikiem i taki buc ci puszcza dymka prosta w twarz! Bohaterowie sanepidziarsko-policyjni! Tam gdzie się trzeba postawić hołocie to was nie ma!

 • fajerberga

  A jak ci kto puści dymka zza przyłbicy, to będziesz zdrowszy? Powodzenia życzę... Wszystkie te obostrzenia są z d.u.p.y. wzięte, więc się nie dziw, ze ludzie je olewają. Ja np. noszę namordnik maksymalnie luźno, jak się da, z formalnego punktu widzenia nikt dowalić się nie może, a oddycha się nie tak źle. Skoro przyłbice są OK, a tam przedmuch na wszystkie strony jest spory, to sam rozumiesz... Ale już za chwilkę kończymy pierwszy pełny rok z wirusem, po nim będzie drugi, piąty i dziesiąty i trzydziesta narodowa kwarantanna, tak samo skuteczna, jak dwadzieścia dziewięć poprzednich, czyli chaosu i anarchii ciąg dalszy, działania na oślep i zupełnie bez sensu, ot choćby to, ze wirus rozprzestrzenia się wśród młodych tylko do 16:00 :-)

 • OS

  Dużo zdrowia w całym 2021 roku. A najbardziej, żebyś się nie znalazł w niebezpiecznej bliskości bezobjawowego antyszczepionkowca, który maseczki nie nosi, albo nosi ją jak ty - czyli maksymalnie luźno. Po prostu, żebyś miał jak najmniej do czynienia z egoistami! Wszystkiego Dobrego!

 • boluś

  Po siłowniach to siedzom znudzyni policaje na L 4 albo kwarantannie. Swoich majom ścigać? Karnety tyż za free

 • Profesur doktur chabilitowany

  A czytołeś to pod czym piszesz? No bo jak piszesz, co na siłowniach siedzom policjanty, s same sie niy bydom ścigać, to tyn artykuł, wedle twoi teorii, o tym, że jednak sie sami ścigajom.

  • Profesur doktur chabilitowany
   2020-12-31 07:43
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.