Wiadomości z Rudy Śląskiej

IV edycja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  • Dodano: 2020-07-01 06:00, aktualizacja: 2020-06-30 09:10

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to ogólnopolska akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19, większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja akcji została poszerzona w zakresie działań profilaktycznych o bezpieczeństwo w górach.


Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, a adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informować będą o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany będzie od drugiej połowy czerwca do końca września 2020 r.

Akcja informacyjno-edukacyjna “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Klaudia

    Nie wiem kto wymyśla te durne hasła przewodnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również