Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jestem reżyserem Twoich wakacji - Adrian Taborek, kierownik biura podróży Family Travel

  • Dodano: 2014-03-12 23:00, aktualizacja: 2020-01-30 09:27

Rozmawiamy z Adrianem Taborek, kierownikiem biura podróży Family Travel, które zdobyło pierwsze miejsce w plebiscycie na "Najlepsze biuro podróży w Rudzie Śląskiej". 
 

Proszę opowiedzieć o działalności firmy. Od jak dawna działa Państwa biuro?
Firma powstała 4 lata temu. Na rynku działamy dość krótko, jednak mamy już na swoim koncie wiele doświadczeń. Działamy prężnie w młodym, kochającym podróże składzie. Biuro otwarte jest 7 dni w tygodniu. Przez ten czas zgromadziliśmy grono stałych klientów, o których staramy się jak najlepiej dbać i jednocześnie stale rośnie liczba naszych nowych podróżników.
 

Kto jest klientem biura?
W większości są to mieszkańcy Rudy Śląskiej lub osoby, które w naszym mieście pracują. Nasza obecność na pasażu C.H. Kaufland znacznie pomaga, bo lokalizacja jest dogodna. Trafiają do nas osoby w każdym wieku, zarówno single, pary, jak i rodziny z dziećmi. Oferta jest dostosowana dla każdego. 


W ramach Państwa usług można zakupić wycieczkę weekendową, jak i dwutygodniowy pobyt all inclusive? 
Oczywiście. Oferujemy objazdowe wycieczki od pobliskich stolic po najdalsze destynacje całego świata, a także wczasy zorganizowane polskich i niemieckich touroperatorów. Opcje transportu są do wyboru: samolot, autokar lub dojazd własny. Załatwiamy bilety lotnicze, autokarowe oraz ubezpieczenia. Każdemu staramy się dobrze doradzić, bazując na kilkuletnim doświadczeniu. 


Kiedy powinniśmy zainteresować się ofertą, jeśli chcemy zaplanować wakacyjny wypoczynek? 
Najlepiej zacząć przeglądać oferty tzw. First Minute już na przełomie października i listopada, wówczas propozycje są najlepsze cenowo. Obecnie rzadko spotyka się okazje Last Minute – to zmieniło się w ostatnim czasie, aktualnie te propozycje nie są konkurencyjne, jak przy wcześniejszej rezerwacji. Myślę, że wpływ na to miał upadek kilku dużych biur podróży. Koszty były sztucznie zaniżane, co nie dawało gwarancji bezpieczeństwa podczas wyjazdów. Jesteśmy pełni nadziei, że firmy, które zostały na rynku, z którymi współpracujemy, będą prężnie działały, co zapewni nam mnóstwo zadowolonych klientów.
Wiele ofert nastawionych jest na konkretne okoliczności (Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, urodziny Touroperatora) – wówczas można kupić wczasy z atrakcyjnym rabatem cenowym.


Gdzie najczęściej wyjeżdżają klienci?
Jeśli chodzi o kierunki, z roku na roku wygląda to inaczej. Wynika to z sytuacji gospodarczej i politycznej danego państwa. W tym roku bezdyskusyjnym numerem jeden jest Grecja. Do sprzedaży wrócił również Egipt, standardowo Turcja, Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, Bułgaria. Jednakże coraz więcej klientów wybiera kulturę europejską, stroniąc od krajów muzułmańskich.


Jaką kwotę powinniśmy przygotować, aby pojechać na udane wakacje?
Najdroższe miesiące to oczywiście lipiec i sierpień, taniej jest w maju, czerwcu i wrześniu. W sezonie, w przypadku tygodniowego pobytu all inclusive to około 2 tysiące za osobę, w przypadku dwutygodniowego wypoczynku to kwota ponad 3 tysięcy złotych. Oczywiście ceny mogą się różnić, wszystko zależy od wybranego standardu, wyżywienia itd. 


Czy zdarzają się niestandardowe życzenie klientów? 
Wszystkim staramy się sprostać. Na życzenie przygotuję ofertę dla grupy. Dla bardziej odważnych klientów, bez problemu załatwię bilet lotniczy czy hotel w najdalszym zakątku świata. Ostatnio zorganizowałem przelot dla naszego klienta do Australii. 


Do jakiego kraju można jechać z dzieckiem? 
Rodziny z dziećmi korzystają z opcji wyjazdów rodzinnych. Są to hotele, które mają polskojęzycznych opiekunów, atrakcje wodne, minicluby, gdzie razem z rówieśnikami mogą aktywnie  spędzić czas. Dziecko jest pod opieką profesjonalnych animatorów, co pozwala rodzicom odpocząć. Wiele takich hoteli mieści się w Egipcie, Tunezji, Turcji, Grecji, Hiszpanii itd.

 
A co Pan osobiście poleca na wakacyjną wycieczkę? 
Wszystko uzależnione jest od potencjalnego klienta, określam jego potrzeby, jestem reżyserem jego wakacji. Chcę, by po przekroczeniu progu biura, poczuł się tak, jakby już „jedną nogą” był na wczasach. Przeprowadzam z nim krótki wywiad – pytam który raz wyjeżdża, czy ma wybrany kierunek, na jak długo, z kim, jakim środkiem transportu. Na podstawie tych informacji, staram się dobrać odpowiednią ofertę. 
W tym roku polecam Egipt, który sprzedawany jest w niższych niż w zeszłym roku cenach, a standard hoteli jest bardzo wysoki. 


Ceny wycieczek w stosunku do zeszłego roku wzrosły? 
Tak, wzrosły średnio o 5 – 10%. W głównej mierze chodzi o bezpieczeństwo, wyższe gwarancje ubezpieczeniowe. Wpływ ma również aktualny kurs waluty. Kiedyś było tak, że ceny były niższe, ale na miejscu czekały nas przykre niespodzianki, obecnie ceny są adekwatne do standardu.


Na co powinniśmy zwracać uwagę przeglądając oferty wakacyjne? 
Na to czy cena konkretnej oferty zawiera wszystkie opłaty, takie jak lotniskową, transportową, gwarancję niezmiennej ceny. Zapraszamy klientów do biura także po naszą opinię dotyczącą kierunku bądz hotelu, gdyż wiele obiektów mamy już sprawdzonych i dzięki temu doradzimy, co wyróżnia daną ofertę.


Na co powinniśmy uważać podpisując umowy, dotyczące wakacyjnych wyjazdów? 
Przede wszystkim sprawdzić dane, przeczytać warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia wybranego organizatora. Klient powinien sprawdzić również ważność paszportu bądź dowodu osobistego.
 

Dziękuję za rozmowę.
 
 
Biuro Podróży Family Travel 
41-710 Ruda Śląska,
ul. Katowicka 26, C.H. Kaufland
tel/fax 32 244 56 30