Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kobiety w roli głównej - Jolanta Kwaśniewska w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2012-03-10 20:00, aktualizacja: 2012-03-12 08:22
W Miejskim Centrum Kultury odbyła się dziś konferencja "Kobieta w roli głównej". Gospodarz spotkania prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic oraz gość honorowy Jolanta Kwaśniewska przekonywały panie, że każda z nich może być reżyserem swojego życia
 
 
- Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale ryzyko daje szansę – przekonywała dziś rudzkie kobiety prezes Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej, Joanna Sochacka. Miasto opanowały dziś kobiety. Ponad 300 przedstawicielek środowisk samorządu, nauki, kultury i biznesu województwa śląskiego spotkało się w Miejskim Centrum Kultury, aby "wziąć sprawy w swoje ręce". 
 
- Przedsiębiorcza kobieta to kobieta zaangażowana w życie swojej firmy, rodziny i swojego miasta. Kobieta aktywna, charyzmatyczna i twórcza, która inspiruje. Takich kobiet w Rudzie Śląskiej nie brakuje. Bądźmy najładniejsze, najzgrabniejsze, ale i najskromniejsze - podkreślała Grażyna Dziedzic.
 
Na sali rudzkiego MCK-u nie zabrakło kobiet, które umiejętnie łącząc role życiowe oraz wykorzystując swoje kompetencje i predyspozycje, świetnie radzą sobie w biznesie. - Rozeznałam rynek i zgłosiłam się do Urzędu Pracy po dotację – opowiadała fizjoterapeutka Katarzyna Boryczko. - Trzeba znaleźć swoją wartość i wierzyć w nią – przekonywała z kolei, Mirosława Szyszło – założycielka firmy deratyzacyjnej.- Jeżeli w życiu czegoś chcesz to cały wszechświat ci sprzyja – tym mottem kieruje się Monika Żywot, prezes Fundacji Minionej Epoki. - Ludzie zawsze na pierwszym miejscu – to zasada prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Zdzisławy Mrukwy.
 
Gościem specjalnym spotkania była Jolanta Kwaśniewska. Prezes Fundacji Porozumienie bez Barier przekonywała kobiety by nie bały się realizować swoich marzeń, by skutecznie walczyły o swoje prawa. Prezes Kwaśniewska poprowadziła warsztaty z zakresu "kreowanie wizerunku zawodowego" z 20 kobietami zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej
 
- Tu na Śląsku jest ogrom energii kobiet. Kobiety we władzy i przy władzy. Tam gdzie są kobiety tam zapadają dobre decyzje. Kobiety mają roztropność, spokój, działają na dłuższą metę i popełniają mniej błędów – mówiła Jolanta Kwaśniewska. Równocześnie zaapelowała, żeby każda kobieta została mentorką dla innej kobiety.
 
Jednym z organizatorów konferencji była działająca od dwóch lat organizacja Dress for Success Poland.
 
– Pomagamy kobietom szukającym pracy. Naszym symbolem jest sukienka. Dajemy ją każdej z naszych podopiecznych. Ta sukienka powoduje, że nasze kobiety stają się bardziej pewne siebie – podkreślała, prezes Stasikowska – Woźniak. 
 
 
Z przedstawionego podczas spotkania raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2011 r.) wynika, że choć niewiele jest w Polsce małych firm z udziałem kobiet, to jednak sporo z nich myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej. Obecnie tylko jedna czwarta mikroprzedsiębiorstw  to firmy z udziałem kobiet (416,8 tys.-27%). Jednocześnie, prawie dwie trzecie (63%) kobiet pracujących najemnie oraz co druga (51%) kobieta bezrobotna i nieaktywna zawodowo bierze pod uwagę założenie własnej firmy w ciągu najbliższych 5 lat. To dowód na to, że warto podejmować różnorodne inicjatywy motywujące kobiety do podejmowania działań z zakresu przedsiębiorczości. Wymieniając zalety posiadania własnej firmy, 62% kobiet wskazało niezależność i samodzielność, 29% zwiększenie zarobków, dla 14% najważniejsza była możliwość rozwoju zawodowego, satysfakcja i realizacja własnych planów. Wśród powodów, które uniemożliwiły kobietom założenie firmy przodowały: brak środków finansowych na start (52 % badanych) oraz zbyt skomplikowane formalności (25%).
 
 

Komentarze (20)    dodaj komentarz »

 • zły

  http://nocoty.pl/title,Aleksandra-Kwasniewska-ile-zarobila-za-dwa-dni-pracy,wid,14326196,wiadomosc.html?ticaid=6e15eGwiazda poprowadziła dwudniowy pokaz mody w centrum handlowym w Katowicach. Córka byłego prezydenta, dla której tematyka mody nie jest obca, znakomicie poradziła sobie w roli gospodyni u boku Bilguuna Ariunbaatara (28 l.). Pracy dużo nie było, więc zarobek był łatwy i szybki. Bo Ola za taki występ mogła zarobić nawet 5 tysięcy złotych!Gwiazda poprowadziła dwudniowy pokaz mody w centrum handlowym w Katowicach. Córka byłego prezydenta, dla której tematyka mody nie jest obca, znakomicie poradziła sobie w roli gospodyni u boku Bilguuna Ariunbaatara (28 l.). Pracy dużo nie było, więc zarobek był łatwy i szybki. Bo Ola za taki występ mogła zarobić nawet 5 tysięcy złotych!A ile zarobiła mamusia?

 • pronto

  ...mamusia zarobiła na beza, którego będzie mogła zjeść za pomocą widelca i noża.

 • emerytka

  No i co to takiego ta Kwaśniewska?!.Ma pełną[...]ę wszystkiego,a my z głodu z dychamy.

 • EMERYT

  POCO ISC NA TAKIE SPOTKANIE JAK NAM EMERYTOM FUNDUJE SIE STANIE ZA TALONAMI NA WEGIEL W ZABORZU 8 GODZIN TO DOPIERO FRAJDA JAK SIE DOSTANIE JUZ TE TALONY.

 • Rudzianka

  Ludzie skąd w Was Tyle nienawiści ... to jest przerażające! Potraficie tylko oczerniać ludzi ukrywając się za nickami w internecie - żałosne!

 • RUDZIANKAAAAAAAAAAAAod zawsze.

  NIC ,NIGDZIE NIE BYŁO WIADOMO, O TYM, ŻE BĘDZIE PANI kWAŚNIEWSKA....NO CÓŻ TYLKO DLA WYBRANYCH.........HM,,,,,NIC DOBREGO TO NIE WRÓZY ,,, A LUDZIE ŚĄ PAMIETLIWI.........

  • RUDZIANKAAAAAAAAAAAAod zawsze.
   2012-03-12 20:24
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • zal

  Smutno trochę, że w Rudzie taka konspiracja.Kto dostawał zaproszenia? jak można było je uzyskać i gdzie wcześniej była wzmianka o tym, że Pani Jola będzie w Rudzie? Oczywiście wszystkiego dowiadujemy się po .No cóż widać takie zalecenia pani Dziedzic -nic tylko jedna wielka klika.

 • pronto

  ciekawe czy pani Kwaśniewska uczyła jeść beza...

 • moda

  A kto ze zwykłych ludzi o tym spotkaniu wiedział? Gratuluję konspiracji i promocji miasta.Chętnie bym na to szła,ale do zwykłych gospodyń nie było miejsca.

 • czarna

  To było spotkanie tylko dla kobiet prowadzących własną działalność za okazaniem zaproszenia, a nie dla wszystkich ... więc zanim się zaczniesz irytować zorientuj się najpierw o co chodziło!

 • baba

  dla pań prowadzących własną działalność? a myślałam, że dla bezrobotnych skoro zaangażował się PUP, hmmm... no to spadnie bezrobocie, po takim spotkaniu zapewne te panie od działalności będą hurtem zatrudniać...

 • HHHAH

  CIEKAWE TYLKO DZIEDZIC MUSIALA TAM BYC PO CO ZADEN JA NIE CIERPI NIECH JUZ IDZIE NA RENTE

 • Olek

  Jolka - nieźle się trzyma;-) Całkiem, całkiem..

 • Maria Starańska

  Byłam gościem.Spotkało mnie miłe zaskoczenie na tym spotkaniu dwukrotnie :młodzież [teatrzyk i p.Barbara Bouth}oraz wizerunek kobiety z klasą tj pani dyrektor PUP. Organizacja,szyk i klasa.Pani Dyrektor PUP - tak trzymać.Dzięki Pani Ruda Śl.wiele zyskała.

 • czarna

  Również byłam jedną z zaproszonych osób :) Było to bardzo przyjemne wydarzenie, fajnie zorganizowane przez Panią Dyrektor PUP oraz Panią Prezydent - tak trzymać :)

 • jestemzmiasta

  Ludzie skąd u was tyle pesymizmu ? Krytykujecie równo wszystko i wszystkich ! Należy byc obiektywnym przynajmniej w takim dniu jak 8 marca ! Najlepszego !

 • Antoni

  Nachalna promocja pewnego Stowarzyszenia i tyle.

 • Loretta

  zrobiły sobie babski comber a problemy mieszkańców i miasta BZ.

 • rudzianin

  Dziedzic do paki wywalic ją ze stanowiska skorumpowany urzad miasta i MOPS

 • sruuuuuuuuu

  niech żyje i Gojka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.