Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni kierowcy z zakazami

  • Dodano: 2018-01-09 06:30, aktualizacja: 2018-01-09 10:05

Dwóch mężczyzn, którzy kierowali bez uprawnień zatrzymali policjanci z rudzkiej drogówki.

Jeden posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia. Dodatkowo, ten drugi, kierował pod wpływem alkoholu.

Podczas weekendowej służby, policjanci rudzkiej drogówki, zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy bez uprawnień. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli na ulicy DTŚ. 21-latek, mieszkaniec Chorzowa kierował audi pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna popełnił przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Drugi z kierujących został zatrzymany na ulicy Niedurnego. Rudzianin kierował vw polo pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie stanu trzeźwości kierowcy wskazało, że miał prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. W sprawie 51-latka zostanie skierowany akt oskarżenia za kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień oraz wniosek do sądu o ukaranie za jazdę po alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia, a za wykroczenie wysoka kara grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Binia

    Jak.widać prawko jest niepotrzebne żeby jeździć a wysoka kara.grzywny? Co z tego pewnie są niewypłacalni!

  • czester

    ale pedzioł

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.