Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni mieszkańcy Rudy Śląskiej padli ofiarą oszustw

  • Dodano: 2024-03-14 07:45, aktualizacja: 2024-03-14 08:09

Rudzcy policjanci znów prowadzą czynności zmierzające do ustalenia osób, które okradły wczoraj starszego mężczyznę. W ciągu ostatnich kilku dni doszło do kilku przestępstw, które były skierowane w oszczędności seniorów. Za każdym razem sprawcy pod różnymi pozorami wchodzą do ich mieszkań, albo dzwonią próbując przekonać do przekazania gotówki.

Rudzcy seniorzy pod lupą przestępców

W tym tygodniu nasiliły się kradzieże mieszkaniowe i oszustwa, których pokrzywdzonymi są rudzianie w wieku 70 +. Sprawcy pod różnymi pretekstami chcą wejść do mieszkania starszej osoby, aby podczas jej nieuwagi przeszukać szafki i szuflady mebli.  Przedwczoraj do jednego z rudzkich seniorów przyszły dwie kobiety, prosiły o potwierdzenia wpłat za zużytą wodę. Senior dał kobietom wystarczająco dużo czasu, aby mogły dokonać kradzieży jego oszczędności i pierścionków żony.

Kolejne uderzenie w seniorów, to oszustwo na tzw. lekarza i covid. Starsza pani odebrała telefon z koszmarną informacją o nadchodzącej śmierci członka jej rodziny. Natychmiast potrzebne były pieniądze na lekarstwo przeciwko covid za ogromne pieniądze. Rudzianka chcąca pomóc najbliższym dała oszustom 16 tysięcy. To nie pierwsze tego typu zdarzenia, co jakiś czas oszuści dokonują podobnych przestępstw na terenie naszego miasta. Niestety ze względu na wiek, czas, po jakim seniorzy odkrywają kradzież lub oszustwo, oraz mało informacji pomocnych w sporządzeniu portretu pamięciowego, utrudnia śledczym wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Dlatego kolejny raz mundurowi ponawiają apel do mieszkańców o zainteresowanie się losem samotnie mieszkających sąsiadów i uprzedzenie ich o zagrożeniach ze strony oszustów podających się za pracowników różnych instytucji lub coraz częściej za lekarzy chcących pomóc ich najbliższym w odzyskaniu zdrowia.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również