Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  • Dodano: 2018-09-17 08:15, aktualizacja: 2018-09-17 06:57

W ciągu zaledwie jednej doby w minionym tygodniu, rudzcy policjanci zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu. Wszyscy popełnili przestępstwa mając od 0,7 do prawie promila alkoholu we krwi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci rudzkiej komendy dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzą nieustanne działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tylko w ciągu jednej doby, policjanci prowadzący kontrole trzeźwości zatrzymali aż trzech kierujących na "podwójnym gazie". Wszyscy popełnili przestępstwa mając od 0,7 do prawie promila alkoholu we krwi. O losie wszystkich kierujących zadecyduje rudzki sąd.

Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Część dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem aby dojechać na czas do pracy! Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, którym odebrano prawo jazdy za brawurową jazdę i przekroczenie prędkości, a także za kierowanie samochodem po tzw. kieliszku powoduje, że policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również