Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni poszukiwani listami gończymi w rękach rudzkich policjantów

  • Dodano: 2021-09-22 08:45, aktualizacja: 2021-09-22 09:17

Sprawy poszukiwawcze nie należą do spektakularnych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga dużego zaangażowania policjantów.

Poszukiwania zazwyczaj obłożone są aurą poufności

Warto jednak wspomnieć o policjantach - poszukiwaczach, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. W każdej komendzie, a także i komisariacie są policjanci specjalnie szkoleni do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Tak też jest w naszej rudzkiej komendzie. Grupa kilku policjantów z wydziału kryminalnego oprócz znajomości prawa, muszą być cierpliwi, skrupulatni i biegle posługiwać się najnowszymi zdobyczami techniki.

Poszukiwacze w trakcie ostatniego weekendu wytropili i doprowadzili do aresztu dwóch kolejnych poszukiwanych listem gończym. Przestępcy wiedząc, że grożą im wyroki bezwzględnego osadzenia w zakładzie karnym, ukrywali się przed policjantami, a jeden nawet opuścił nasz kraj. Detektywi ustalili, że poszukiwany wyjechał do Niemiec, gdzie zamieszkał na stałe. Wrócił jednak kraju na krótką wizytę, którą przedłużyli mu nasi poszukiwacze. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w Bytomiu. Kolejny poszukiwany, często zmieniał miejsca ukrywania aby mylić trop. Jednak mozolna praca kryminalnych dała w końcu efekt – mężczyzna został zatrzymany w Częstochowie. Kilku miesięczna praca poszukiwaczy została zwieńczona sukcesem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.