Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni poszukiwani listami gończymi w rękach rudzkich policjantów

  • Dodano: 2021-09-22 08:45, aktualizacja: 2021-09-22 09:17

Sprawy poszukiwawcze nie należą do spektakularnych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga dużego zaangażowania policjantów.

Poszukiwania zazwyczaj obłożone są aurą poufności

Warto jednak wspomnieć o policjantach - poszukiwaczach, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. W każdej komendzie, a także i komisariacie są policjanci specjalnie szkoleni do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Tak też jest w naszej rudzkiej komendzie. Grupa kilku policjantów z wydziału kryminalnego oprócz znajomości prawa, muszą być cierpliwi, skrupulatni i biegle posługiwać się najnowszymi zdobyczami techniki.

Poszukiwacze w trakcie ostatniego weekendu wytropili i doprowadzili do aresztu dwóch kolejnych poszukiwanych listem gończym. Przestępcy wiedząc, że grożą im wyroki bezwzględnego osadzenia w zakładzie karnym, ukrywali się przed policjantami, a jeden nawet opuścił nasz kraj. Detektywi ustalili, że poszukiwany wyjechał do Niemiec, gdzie zamieszkał na stałe. Wrócił jednak kraju na krótką wizytę, którą przedłużyli mu nasi poszukiwacze. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w Bytomiu. Kolejny poszukiwany, często zmieniał miejsca ukrywania aby mylić trop. Jednak mozolna praca kryminalnych dała w końcu efekt – mężczyzna został zatrzymany w Częstochowie. Kilku miesięczna praca poszukiwaczy została zwieńczona sukcesem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również