Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu i na zakazie zatrzymany

  • Dodano: 2020-12-11 06:00, aktualizacja: 2020-12-11 06:16

Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo że miał sądowy zakaz jeździł dalej samochodem i to po alkoholu.

Kierującemu niestosującemu się do przepisów prawa grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat, wysoka kara grzywny i kolejny zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce sąd zadecyduje o jego dalszym losie, a on zweryfikuje wówczas czy opłacało się tak lekceważący stosunek do prawa i bezpieczeństwa innych użytkowników dróg.

Zatrzymany w środę przed południem 44-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, kierował citroenem pomimo sądowego zakazu. Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów stanowi przestępstwo z art. 244 Kodeksu Karnego, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Po dokładnej kontroli policjanci ujawnili, że rudzianin jest pod wpływem alkoholu, a jego stężenie w organizmie kwalifikowało go jako sprawcę wykroczenia z art. 87§1 Kodeksu Wykroczeń, które jest zagrożone karą aresztu lub grzywny oraz dodatkowo zakazem prowadzenia pojazdów do roku. O dalszym losie 44-latka zdecyduje wkrótce sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również