Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

 • Dodano: 2018-04-12 08:15, aktualizacja: 2018-04-12 07:05

Policjanci z rudzkiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach wkroczyli do kolejnego nielegalnego salonu gier.

Tym razem zatrzymali wspólnie trzy nielegalne maszyny. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

To kolejna już wspólna realizacja rudzkich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celno-Skarbowej, mająca za zadanie ukrócenie nielegalnych gier hazardowych. Tym razem wzięto na cel lokal z automatami znajdujący się w Bielszowicach. Funkcjonariusze KAS w czasie kontroli wykazali, że automaty te są maszynami do gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Następna informacja

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Nikodem

  Halemba na Makuszyńskiego pod przykrywka Magazyn kserokopiarek przemysłowych na 1-go Maja obok e-fortuny interes kwitnie

 • Prawilniak

  Ja pierdziu tylu konfitur w jednym miesjcu

 • Mario

  A w Nowym Bytomiu na Niedurnego salon gier działa pod przykrywką hurtowni elektrycznej,każdy o tym wiem i co robią -ni hu-hu

 • Dave

  To tak jak "geodeta" fikcyjny na kosciuszki kolo postoju

 • spacerujący z rexem

  Hallo Policja aaa to kasyno koło 'merkurego ' na Halembie to co to za casyno ?

  • spacerujący z rexem
   2018-04-12 10:22
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Abi

  a gdzie??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.