Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu. 50-latek wydmuchał ponad 2 promile!

  • Dodano: 2021-02-23 07:15, aktualizacja: 2021-02-23 07:25

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Rudzcy policjanci na co dzień starają się przekonać kolejnych użytkowników dróg do propagowania hasła „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Chcemy uzmysłowić kierowcom, pasażerom, pieszym i rowerzystom, jak wielkim zagrożeniem w ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Nasze statystyki pokazują, że na rudzkich ulicach wciąż pojawiają się nowi kierowcy zasiadający za kółkiem „po kielichu”.

Stanowcze „NIE” dla pijanych kierowców

Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników powodujących najpoważniejsze zdarzenia drogowe, w tym nawet zdarzenia śmiertelne. Wielokrotnie swojej stronie internetowej Policja informowała mieszkańców o zdecydowanej postawie rudzkich służb przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu. Policjanci drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznym promujących prawidłowe zachowania na drodze. Prowadzą również działania mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Dysponuje także urządzeniem do badania kierowców pod kątem zawartości narkotyków w organizmie. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów rudzkiej drogówki.

Ruda Śląska: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na ulicy Jagiełły

Przedwczoraj policjanci z „trójki” zatrzymali 50-latka, który na Władysław Jagiełły kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Tuż po dwudziestej kierowca miał 2,45 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie podlegał on karze pozbawienia wolności, sąd orzeknie wobec niego środek karny jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Policja apeluje do osób, które mogą być świadkami próby jazdy po spożyciu alkoholu. Znajdź swój sposób, by powstrzymać pijanego kierowcę! Powstrzymując pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej - chronisz go przed surowymi sankcjami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.