Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Rudzianin miał ponad 2 promile

  • Dodano: 2020-05-04 08:15, aktualizacja: 2020-05-04 06:14

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Rudzcy policjanci na co dzień starają się przekonać kolejnych użytkowników dróg do propagowania hasła „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Chcemy uzmysłowić kierowcom, pasażerom, pieszym i rowerzystom, jak wielkim zagrożeniem w ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Statystyki pokazują, że na rudzkich ulicach wciąż pojawiają się nowi kierowcy zasiadający za kółkiem „po kielichu”.


Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników powodujących najpoważniejsze zdarzenia drogowe, w tym nawet zdarzenia śmiertelne. Wielokrotnie na naszej stronie internetowej informowaliśmy mieszkańców o zdecydowanej postawie rudzkich policjantów przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu.

Policjanci drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznym promujących prawidłowe zachowania na drodze

Prowadzą również działania mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Dysponujemy także urządzeniem do badania kierowców pod kątem zawartości narkotyków w organizmie. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów rudzkiej drogówki.

W minionym tygodniu informowaliśmy o kierowcy z Lubelszczyzny, który na Magazynowej kierował samochodem pod wpływem alkoholu i długo nie trzeba było czekać na kolejnego.

Policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę

Rudzianin kierował fordem mając ponad 2 promile w swoim organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podlega karze pozbawienia wolności, sąd orzeknie wobec niego środek karny jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Apelujemy do osób, które mogą być świadkami próby jazdy po spożyciu alkoholu. Znajdź swój sposób, by powstrzymać pijanego kierowcę! Powstrzymując pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej - chronisz go przed surowymi sankcjami.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Iks

    "będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne"? Znaczy się grzywnę musi zapłacić? Po co tak komplikować wypowiedź?

  • Morfeusz

    A to ci matoł-Do wiezienia z nim niech tam pierze na celi starym grypserom majtki,skarpetki i niech tam jedzie na plaży na szmacie hehe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.