Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koncert muzyki chrześcijańskiej z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce

 • Dodano: 2019-09-14 21:00

Z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce już w sobotę na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu odbył się koncert muzyki chrześcijańskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą, po czym nastąpiły występy dzieci i młodzieży z parafii dekanatów Ruda oraz Kochłowice.

Podczas koncertu wystąpiło wiele zespołów: "Boże nutki” z parafii p.w. św. Barbary w Bykowinie, schola dziecięca "Familia” z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach oraz schola "Duchu Ogniu” z parafii p.w. Ducha Świętego w Czarnym Lesie. Wystąpiła również Weronika Nawara. O godz. 19.00 swój repertuar zaprezentował zespół niemaGOtu. Wydarzenie zakończyło się o godz. 20:15 wspólną modlitwą z udziałem kapłanów z rudzkich parafii.

Trzy lata temu wszyscy świętowaliśmy Światowe Dni Młodzieży, odbywające się w Krakowie. Pokazały one gościnność Polaków, bezinteresowną otwartość i radość z możliwości wspólnego przeżywania duchowego zjednoczenia – przypomina prezydent Grażyna Dziedzic. - W organizację ŚDM zaangażowani byli również rudzianie, którzy m.in. gościli w swoich domach ok. pół tysiąca pielgrzymów z Włoch, USA, Francji, Kolumbii, Brazylii oraz Burkina Faso. Ten czas zostawił w naszej pamięci cudowne wspomnienia, do których warto wracać – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie młodych odbyło się w Rzymie w roku 1986 z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Wydarzenie miało charakter diecezjalny, jednak zainspirowało Ojca Świętego do cyklicznych spotkań z młodymi. Rok później, w 1987 roku, w Buenos Aires odbyły się pierwsze międzynarodowe Światowe Dni Młodzieży. Od tego czasu młodzi z całego świata spotykali się w: Santiago de Compostela, Częstochowie, Denver, Manili, Paryżu, Rzymie, Toronto, Kolonii, Sydney, Madrycie, Rio de Janeiro, Krakowie oraz w Panamie. Spotkania odbywają się co dwa - trzy lata, naprzemiennie w Europie i na pozostałych kontynentach. Kolejne,  37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w 2022 roku.

Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem wielodniowym. Mają dwie zasadnicze części. Pierwsza to "Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, będącego gospodarzem spotkania, zaś druga to "Wydarzenia Centralne”, czyli pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym, którym trzy lata temu był Kraków.


Źródło: Redakcja

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • alois

  koncert z ukrytą agitacją wyborcza na PIS...

 • Nina

  Niby koncert, a jednak kandydaci do sejmu i senatu krążyli po rynku I zaczepiali ludzi...Niby spoko i każdy ma prawo prowadzić swoją kampanię wyborczą ale nie powiedziałabym, że miło się na to patrzyło.

 • Ukradkiem

  Janiczek zarobił. Serca w górę

 • Uczestnik

  Koncert był darmowy, a organizatorem było miasto także nie wiem dlaczego miałby zarobić.

 • Klaudia

  Myślisz, że koszyczka nie wystawił?

 • Uczestnik

  Mogłaś przyjść i zobaczyć jak było na prawdę jeżeli tak Cię to nurtuje. Choć nie, lepiej zza ekranu wymyślać fałszywą historię i ją przedstawiać innym.

 • Klaudia

  Ojoj, owieczki zawsze wierne. Nie pieklij się tak. Chyba trafiłam w samo sedno

 • Uczestnik

  Chyba jednak nie :) jeżeli z czymś jest problem to otwarcie możemy o tym porozmawiać, ale zarzucanie takich rzeczy jest po prostu śmieszne i bezsensowne. Nawet jeśli to ofiara jest czymś dobrowolnym, więc jeżeli tak bardzo Ci żal z tego powodu to widocznie przemawia przez Ciebie zazdrość. Pozdrawiam

 • majk

  żal mi ciebie :) heh

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.