Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koncert muzyki chrześcijańskiej z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce

 • Dodano: 2019-09-14 21:00

Z okazji III rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce już w sobotę na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu odbył się koncert muzyki chrześcijańskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą, po czym nastąpiły występy dzieci i młodzieży z parafii dekanatów Ruda oraz Kochłowice.

Podczas koncertu wystąpiło wiele zespołów: "Boże nutki” z parafii p.w. św. Barbary w Bykowinie, schola dziecięca "Familia” z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach oraz schola "Duchu Ogniu” z parafii p.w. Ducha Świętego w Czarnym Lesie. Wystąpiła również Weronika Nawara. O godz. 19.00 swój repertuar zaprezentował zespół niemaGOtu. Wydarzenie zakończyło się o godz. 20:15 wspólną modlitwą z udziałem kapłanów z rudzkich parafii.

Trzy lata temu wszyscy świętowaliśmy Światowe Dni Młodzieży, odbywające się w Krakowie. Pokazały one gościnność Polaków, bezinteresowną otwartość i radość z możliwości wspólnego przeżywania duchowego zjednoczenia – przypomina prezydent Grażyna Dziedzic. - W organizację ŚDM zaangażowani byli również rudzianie, którzy m.in. gościli w swoich domach ok. pół tysiąca pielgrzymów z Włoch, USA, Francji, Kolumbii, Brazylii oraz Burkina Faso. Ten czas zostawił w naszej pamięci cudowne wspomnienia, do których warto wracać – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie młodych odbyło się w Rzymie w roku 1986 z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Wydarzenie miało charakter diecezjalny, jednak zainspirowało Ojca Świętego do cyklicznych spotkań z młodymi. Rok później, w 1987 roku, w Buenos Aires odbyły się pierwsze międzynarodowe Światowe Dni Młodzieży. Od tego czasu młodzi z całego świata spotykali się w: Santiago de Compostela, Częstochowie, Denver, Manili, Paryżu, Rzymie, Toronto, Kolonii, Sydney, Madrycie, Rio de Janeiro, Krakowie oraz w Panamie. Spotkania odbywają się co dwa - trzy lata, naprzemiennie w Europie i na pozostałych kontynentach. Kolejne,  37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w 2022 roku.

Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem wielodniowym. Mają dwie zasadnicze części. Pierwsza to "Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, będącego gospodarzem spotkania, zaś druga to "Wydarzenia Centralne”, czyli pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym, którym trzy lata temu był Kraków.


Źródło: Redakcja

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • alois

  koncert z ukrytą agitacją wyborcza na PIS...

 • Nina

  Niby koncert, a jednak kandydaci do sejmu i senatu krążyli po rynku I zaczepiali ludzi...Niby spoko i każdy ma prawo prowadzić swoją kampanię wyborczą ale nie powiedziałabym, że miło się na to patrzyło.

 • Ukradkiem

  Janiczek zarobił. Serca w górę

 • Uczestnik

  Koncert był darmowy, a organizatorem było miasto także nie wiem dlaczego miałby zarobić.

 • Klaudia

  Myślisz, że koszyczka nie wystawił?

 • Uczestnik

  Mogłaś przyjść i zobaczyć jak było na prawdę jeżeli tak Cię to nurtuje. Choć nie, lepiej zza ekranu wymyślać fałszywą historię i ją przedstawiać innym.

 • Klaudia

  Ojoj, owieczki zawsze wierne. Nie pieklij się tak. Chyba trafiłam w samo sedno

 • Uczestnik

  Chyba jednak nie :) jeżeli z czymś jest problem to otwarcie możemy o tym porozmawiać, ale zarzucanie takich rzeczy jest po prostu śmieszne i bezsensowne. Nawet jeśli to ofiara jest czymś dobrowolnym, więc jeżeli tak bardzo Ci żal z tego powodu to widocznie przemawia przez Ciebie zazdrość. Pozdrawiam

 • majk

  żal mi ciebie :) heh

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.