RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Konsultacje wokalne i gitarowe online dla młodzieży w MCK w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-12-21 14:15, aktualizacja: 2020-12-31 14:28

Zimowe ferie w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej zapowiadają się bardzo ciekawie.

Młodych muzyków zainteresować powinny profesjonalne konsultacje online przygotowane dla osób w wieku 14 - 20 lat. Już teraz warto wysłać swoje zgłoszenie, jeśli chcemy wziąć udział w „Konsultacjach Wokalnych ON-LINE” lub „Poradni muzycznej dla Twojej gitary”. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Konsultacje Wokalne ON-LINE

Pierwsza propozycja MCK w Rudzie Śląskiej skierowana jest do osób zainteresowanych sztuką wokalną. Podczas indywidualnych konsultacji online poruszone zostaną praktyczne kwestie związane z emisją głosu i oddechu, interpretacją oraz wieloma innymi aspektami istotnymi podczas śpiewania (w tym podczas występów przed publicznością). Dzięki konsultacjom będzie można uzyskać porady, jak w efektywny sposób pracować głosem, jak najlepiej wykorzystywać walory swojego głosu oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie inne pytania związane ze śpiewem.

Konsultantką będzie pracownik MCK w Rudzie Śląskiej, Weronika VEEKA Skalska – wokalistka i autorka tekstów. Na jej koncie są występy u boku tak znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej jak np. Urszula, Formacja Nieżywych Schabuff, Piotr i Wojciech Cugowski, Kasia Cerekwicka czy Kasia Moś. Razem z producentem i kompozytorem OZD stworzyła singiel „Wake up”, którego można było posłuchać w Radiu Katowice. Jako solistka uczestniczy w tworzeniu oprawy muzycznej do spektakli teatralnych dla dzieci (cykl „SuperWirtuozi”). Aktualnie z zespołem FunkyLogic pracuje nad materiałem z pogranicza funku i soulu. Od lat jest koordynatorką i instruktorką zajęć warsztatowych w ramach festiwalu „Nasz Talent” w Myszkowie. 

Więcej informacji o konsultacjach wokalnych znajdziesz tu: https://www.wygranaonline.com/konsultacje-wokalne-on-line-w-mck-w-rudzie-slaskiej/

Poradnia muzyczna dla Twojej gitary

MCK w Rudzie Śląskiej zaprasza także na konsultacje gitarowe, w trakcie których uczestnik otrzyma wskazówki dotyczące pracy z gitarą. Konsultant omówi, jakie są kolejne kroki niezbędne do rozwoju techniki gry uczestnika, dzięki którym skutecznie poprawi on swój warsztat artystyczny. Podczas spotkania online możliwe będzie uzyskanie indywidualnych korepetycji na temat techniki gry, opanowanych już umiejętności oraz kierunku dalszego samorozwoju. Uczestnik konsultacji będzie mógł też zadać własne pytania na temat gry na gitarze.

Konsultantem „Poradni muzycznej dla twojej gitary” będzie Lech Śmiechowicz, który jest aktywnym muzykiem. Śmiechowicz gra na gitarze, jest członkiem i współzałożycielem znanego zespołu rockowego Horrorscope (jest też jego managerem). Ma spore doświadczenie w pracy w studiach nagrań oraz w realizacji festiwali muzycznych. Brał udział w licznych trasach koncertowych w Polsce i w Europie, wielokrotnie występował u boku najważniejszych gwiazd muzyki heavy metalowej. Był współorganizatorem i instruktorem podczas wielu warsztatów muzycznych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i uczestniczy w promowaniu amatorskiego ruchu artystycznego.

Konsultacje wokalne i gitarowe - zgłoszenie

Żeby wziąć udział w konsultacjach wokalnych lub gitarowych organizowanych przez MCK w Rudzie Śląskiej, należy wcześniej zapoznać się z ich regulaminem i przesłać swoje zgłoszenie. Musi ono zawierać link do nagrania, na którym osoba zgłaszająca się śpiewa (zgłaszając się na konsultacje wokalne) lub gra utwór na gitarze (zgłaszając się na konsultacje gitarowe). Należy też napisać kilka słów o sobie i swoim śpiewaniu / graniu na gitarze, inspiracjach muzycznych itp. W obu przypadkach zgłoszenie trzeba przesłać najpóźniej 8 stycznia 2021 r. do godz. 12.00. MCK w Rudzie Śląskiej prześle odpowiedź z wyznaczonym terminem konsultacji, które odbędą się w dniach 11 – 15 stycznia 2021 r. Indywidualne spotkania z konsultantem będą realizowane przy wykorzystaniu platformy Zoom. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin obu wydarzeń znajduje się na stronie MCK w Rudzie Śląskie: https://www.mckrudasl.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.