Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradł prąd na Kościelnej. Wpadł podczas kontroli

 • Dodano: 2021-10-29 14:30

Rudzcy policjanci w okresie jesienno-zimowym odnotowują wzrost kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli pracownicy dostawcy energii ujawnili nielegalne podłączenie w mieszkaniu na ulicy Kościelnej. Sprawcy kradzieży energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zlikwidowali "lewe podłączenie"

Kontrola wykonywana przez pracowników dostawcy energii ujawniła nielegalne podłączenie do jednego z mieszkań przy ulicy Kościelnej. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę, który dokonywał kradzieży prądu. Przedstawiciele firmy energetycznej zlikwidowali w jego mieszkaniu nielegalną i co najważniejsze niebezpieczną instalacją omijającą licznik.

Policja przypomina, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy muszą uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Adea

  Na Starowiejskiej to norma

 • Jan

  Nie dziw się że kradną energię te liczniki z fotografii pochodzą z ubiegłej epoki, dziwne że jeszcze takie antyki stosuje zakład energetyczny.

 • ACDC

  toż to po prostu śląsk, tu kradzież to nie grzech

 • Michał z lasu

  Skąd tyś się urwol?

 • Amper

  nie karać takich, po prostu podłączyć do tego prądu jak wytrzyma 5 min przy 230V to puścić wolno, jak padnie sprawa załatwiona, pochówek na koszt rodziny i do tego domownicy muszą zapłacić za prąd

 • tere

  Pootwierane skrzynki z zabezpieczeniami przedlicznikowymi w dodatku z stykami połączeniowymi na wierzchu w starych familokach. Za taki stan instalacji powinni karać administratorów budynków. Póżniej zdziwienie że ktoś kradnie prąd. Jeżeli istalacja była by dobrze wykonana i zabezpieczona kradzieź była bardzo utrudniona - nawet niemożliwa dla osoby postronnej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.