Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradzież - ustalenie i zatrzymanie podejrzanego

  • Dodano: 2013-02-04 08:15, aktualizacja: 2013-02-04 08:31

Zgłoszona w środę, 30 stycznia kradzież aparatu fotograficznego została wykryta i zakończona przez halembskich kryminalnych w niespełna dobę.

Do Komisariatu policji w Halembie zgłosiła się 19- latka, która powiadomiła policjantów o kradzieży aparatu fotograficznego. Aparat został skradziony z mieszkania. Zawiadamiająca kobieta o dokonanie kradzieży podejrzewała swojego brata.

Pomimo precyzyjnej informacji o podejrzewanym zadanie funkcjonariuszy nie było łatwe. Przy pomocy dostępnych środków w tym takze metod pracy operacyjnej halembscy stróże prawa odzyskali skradziony aparat i przygotowali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie wskazanego mężczyzny. 23- latek brat zawiadamiającej usłyszał zarzut kradzieży na szkodę osoby najbliższej.

Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, wyjaśnił okoliczności jego popełnienia oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania karze. Kara jaką wyznaczył podejrzanemu prokurator to 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora, 300 złotych grzywny, a także koszty i opłaty sądowe.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mario

    Zuchy Ci nasi policjanci

  • smiech_na_sali

    Ale sukces :) Wskazała sprawcę to znaleźli go dzięki swojej "pracy operacyjnej".

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.