RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kraska: koronawirus zostanie z nami na dłużej

  • Dodano: 2022-02-14 08:30, aktualizacja: 2022-02-14 08:50

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w poniedziałek, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Stwierdził, że każdy musi nauczyć się z nim na co dzień żyć.

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że "pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu".

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

"Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć" – zaznaczył.

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

"Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej" – powiedział.

Dodał, że także osób, które muszą być hospitalizowane, będzie mniej. Jednocześnie przypomniał, że w okresie wiosny była zawsze kolejna fala pandemii, latem sytuacja się stabilizowała, a na jesieni znowu zwiększała się liczba zakażeń.

"Trudno wyrokować, co będzie na jesieni, czy będzie nowy mutant" – ocenił. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • SkutekUboczny

    Przecież koronawirsy są z nami od zawsze....mAle wygodnie jest ciągnąć lekarzom pandrmię i zmuszać do ,,szczepień,, Money, Money, Money...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.