Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kraska: koronawirus zostanie z nami na dłużej

  • Dodano: 2022-02-14 08:30, aktualizacja: 2022-02-14 08:50

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w poniedziałek, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Stwierdził, że każdy musi nauczyć się z nim na co dzień żyć.

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że "pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu".

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

"Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć" – zaznaczył.

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

"Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej" – powiedział.

Dodał, że także osób, które muszą być hospitalizowane, będzie mniej. Jednocześnie przypomniał, że w okresie wiosny była zawsze kolejna fala pandemii, latem sytuacja się stabilizowała, a na jesieni znowu zwiększała się liczba zakażeń.

"Trudno wyrokować, co będzie na jesieni, czy będzie nowy mutant" – ocenił. (PAP)

Komentarze (1)    dodaj »

  • SkutekUboczny

    Przecież koronawirsy są z nami od zawsze....mAle wygodnie jest ciągnąć lekarzom pandrmię i zmuszać do ,,szczepień,, Money, Money, Money...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również