RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kraska: nikt nie wyklucza obowiązkowych szczepień dla służby zdrowia czy dla nauczycieli

  • Dodano: 2021-07-30 07:15, aktualizacja: 2021-07-30 07:28

"Kwestia wprowadzenia szczepienia obowiązkowego pracowników służby zdrowia, administracji czy nauczycieli jest do rozważenia – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska."

"Nikt tego nie wyklucza" – zaznaczył

Wiceminister Kraska, pytany w TVP Info o możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień służb medycznych, nauczycieli i pracowników administracji, powiedział, że w tej kwestii członkowie Rady Medycznej są zgodni.

"Jutro będzie kolejne posiedzenie rządowego zespołu kryzysowego i też będziemy o tym rozmawiać. Jakie będą decyzje, najbliższe dni pokażą" – zaznaczył.

Zapowiedział, że na jesieni na pewno nastąpi wzrost zakażeń, w związku z tym decyzje będą podejmowane zależnie od sytuacji epidemicznej.

"Widzimy za naszą zachodnią granicą, że codziennie przybywa nowych przypadków zakażeń. U nas jest na razie wzrost, ale stosunkowo jeszcze niewielki, ale tak samo było w poprzednich falach" – dodał.

Kraska powiedział, że "kwestia wprowadzenia szczepienia obowiązkowego grup, które mają duży kontakt z ludźmi, czyli mówimy o służbie zdrowia, nauczycielach czy pracownikach administracji jest do rozważenia. Nikt tego nie wyklucza".

Pytany o przygotowanie do czwartej fali, powiedział, że "od strony medycznej – zabezpieczenie łóżkowe, respiratorowe – to jesteśmy już gotowi. Ten plan od kilkunastu tygodni jest przećwiczony przez służby wojewodów, bo to na nich spoczywa obowiązek zabezpieczenia" – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Przyznał, że trudno przewidzieć, jaka będzie skala zachorowań w czasie czwartej fali.

"Mamy jeszcze trochę czasu, kilka tygodni, które są przed nami, żeby przyjąć szczepionkę, nawet dwudawkową i uzyskać odporność" – powiedział Kraska. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • BezGMO

    Ale po co kogoś zmuszać jak one przynoszą więcej szkody inż pożytku, co widać po wypowiedziach wyszczepionych!? A może właściwe o to chodzi?

  • Prezes

    pozwalniać tych którzy nie chcą sie zaszczepić

  • zcz

    Ciebie zwolnić cowidozo ,jestes zaszczepiona wiec czego sie boisz przecież po to się szczepiłąś.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.