Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krok po kroku do biznesowego sukcesu

  • Dodano: 2008-10-26 09:24

"Przez kilkanaście lat mieszkałem i pracowałem w Danii. Teraz w Gliwicach zakładam firmę, która pomoże w rozwijaniu biznesowych kontaktów pomiędzy Polską a Skandynawią" - mówi Radosław Busiuk, jeden z uczestników szkolenia.

"Znam ich języki, mentalność i zwyczaje. Zgromadziłem dużo obiecujących kontaktów. Teraz nadszedł czas by te doświadczenia wykorzystać" - kontynuuje pan Radek.

Szkolenia z cyklu "Krok po kroku" stały się jednym z najatrakcyjniejszych punktów w edukacyjnej ofercie Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Coraz więcej mieszkańców Rudy Śląskiej oraz miast ościennych myśli o zmianie swojej zawodowej tożsamości poprzez uruchomienie działalności gospodarczej na własny rachunek.

Podejmując decyzję o otwarciu własnej firmy świeżo upieczony trzeba sobie odpowiedzieć na wiele pytań, pokonać wątpliwości i rozwiązać szereg dylematów. Badania potwierdzają, że przedsiębiorstwu najtrudniej jest przetrwać pierwszy rok działalności. W tym okresie działalność kończy średnio około 40% nowopowstałych firm.

Szkolenia "Krok po kroku" pomagają świeżo upieczonym przedsiębiorcom tak powołać do życia i poprowadzić firmę by znalazła się ona w gronie 60% tych, które działać będą dłużej niż jeden rok.

W ramach kolejnej edycji szkolenia 13 uczestników:

  • przejdzie krok po kroku procedurę otwierania działalności gospodarczej,
  • dowie się, jakie rodzaje wsparcia można pozyskać u progu działalności,
  • otrzyma listę teleadresową instytucji, które wszechstronnie pomagają przedsiębiorcom,
  • pozna możliwości pozyskania funduszy EU,
  • zapozna się z zasadami i metodami prowadzenia księgowości w mikroprzedsiębiorstwie,
  • pozna zasady tworzenia biznes-planu umożliwiającego mu ubieganie się o wsparcie zewnętrzne.

Zajęcia z uczestnikami prowadzą eksperci Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości:

  • mgr Aleksandra Karaś - specjalista ds. projektów europejskich; konsultant Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w zakresie pozyskiwania Funduszy Europejskich,
  • mgr Grzegorz Rączka - prawnik, księgowy; były pracownik Urzędu Skarbowego; obecnie doradca ds. księgowości dla małych i średnich przedsiębiorstw,
  • mgr Ewa Warecka - konsultant Krajowego Systemu Usług dla MŚP z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z zakresu tworzenia biznes planu i promocji Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również