Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krwiodawcy na medal Podsumowanie "Wakacyjnej Rudzkiej Kropli Krwi"

  • Dodano: 2021-11-26 22:15

XVII edycja "Wakacyjnej Rudzkiej Kropli Krwi" podsumowana! Podczas zbiórki przeprowadzonej od maja do września tego roku przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP Klub im. H. Dunanta,  oddano  w sumie 231 litrów krwi.

Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem "Oddajesz krew, ratujesz bliźniego",

Uroczystość odbyła się w Osiedlowym Domu Kultury "Matecznik". W czasie wydarzenia nie zabrakło podziękowań dla honorowych dawców krwi, wręczono nagrody i wyróżnienia, a także podkreślono to, jak ważne jest oddawanie krwi, która może uratować życie człowieka.

Muszę przyznać, że mimo pandemii tegoroczna edycja “Wakacyjnej Rudzkiej Kropli Krwi” przebiegła bardzo owocnie, ponieważ krwiodawców było więcej niż dotychczas. Cieszymy się z tego efektu, mimo że niektore akcje w tym trudnym czasie były odwoływane – podkreśla Eugeniusz Gunia, prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Klub im. Henryka Dunanta w Rudzie Śląskiej. - Przyczyniło się do tego między innymi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które organizuje przed Urzędem Miasta akcje krwiodawstwa w poniedziałki i środy - dodaje. 

33 zbiórki podcza tegorocznej akcji

W czasie trwania “Wakacyjnej Rudzkiej Kropli Krwi” zorganizowano 33 zbiórki krwi przy Urzędzie Miasta Ruda Śląska oraz jedną przy parafii pw. św. Barbary w Bykowinie. W akcjach tych wzięło udział 645 osób z Rudy Śląskiej i miast sąsiednich, a krew 231 litrów krwio ddało 515 osób. Warto dodać, że w lipcu klub zorganizował spacjalną akcję krwiodawstwa dla siedmioletniego Franka chorego na białaczkę, w której wzielo udział 48 osób, a 35 osób oddało krew.  

Krwiodawcy na medal Podsumowanie "Wakacyjnej Rudzkiej Kropli Krwi"


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudi

    Jo by tez oddol krew ale mom cholesterol a taki to oni nie chca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.