Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali i rozliczyli złodzieja perfum

  • Dodano: 2024-03-12 08:00, aktualizacja: 2024-03-12 08:37

Precyzja i dociekliwość kryminalnych z komisariatu w Rudzie doprowadziła do zatrzymania sklepowego złodzieja, jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży. Praca operacyjna opiera się głównie na słuchaniu i wyciąganiu wniosków z tego, co mówią na dzielnicy. Dzięki informacji, że ktoś oferuje do sprzedaży drogie markowe perfumy za ułamek ich ceny, policjanci rozliczyli złodzieja za kilka kradzieży.

Precyzyjna i dociekliwa praca kryminalnych

W minionym tygodniu, kryminalni z komisariatu w Rudzie dowiedzieli się, że na terenie dzielnicy Godula, młody mężczyzna oferuje markowe perfumy za ułamek ich ceny. Policjanci wiedzieli, iż z jednego ze sklepów samoobsługowych w tej dzielnicy często kradzione są właśnie perfumy. W trakcie wizyty u kierownika sklepu zapoznali się z zapisem monitoringu i okazało się, że młody mężczyzna, wykorzystując nieuwagę personelu sklepu, kradł markowe drogie perfumy.

Zatrzymanie 22-latka

Precyzyjna i wnikliwa praca operacyjna kryminalnych z jedynki przyniosła efekty. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i już następnego dnia zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Ma on już na koncie podobne przestępstwa. Podczas wykonywania policyjnych czynności z zatrzymanym, przedstawiono mu zarzut związany z czterema kradzieżami perfum o łącznej wartości prawie 1300 złotych.

Prowadzone postępowanie pozwoli na dokładne przyjrzenie się podobnym kradzieżom w tym i innych sklepach należących do sieci drogeryjnej. Policjanci zapowiadają, że sprawa 22-latka jest rozwojowa. Natomiast podejrzany musi liczyć się możliwością spędzenia nawet kilku lat w więzieniu.

O jego dalszym losie zdecyduje prokurator oraz sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tobiasz

    bedzie wąchał te perfumki przez 5 lat hanysek

  • Sprawa zamknięta

    Gratulacje, że raz się coś też udało.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również