Wiadomości z Rudy Śląskiej

K.S. Pogoń Ruda Śląska ze srebrem na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt

• Dodano: 2024-10-02 11:15

Młodzieżowa drużyna koszykarek K.S. Pogoń Ruda Śląska, składająca się z zawodniczek roczników 2011-2013 zdobyła srebrny medal na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Pawłowicach! Ten sukces to owoc determinacji i zaciętej walki, która przyniosła drużynie miejsce na podium.

Początek z trudnym przeciwnikiem

Zmagania rudzianek podczas XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Pawłowicach rozpoczęły się od meczu z mocną drużyną MKS Czechowice (roczniki 2010-2012). Był to zimny prysznic dla dziewczyn z K.S. Pogoń, które niestety przegrały różnicą 50 punktów. Pomimo tego, cenne doświadczenie zdobyte w tym meczu zaprocentowało w dalszej części turnieju.

Pierwsze zwycięstwo – przełomowy mecz

W kolejnym meczu przeciwnikiem drużyny z Rudy Śląskiej była SP1 Goczałkowice-Zdrój. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, jednak nasza drużyna poczuła szansę na zwycięstwo. W decydujących momentach dziewczyny "wrzuciły drugi bieg" i sukcesywnie powiększały przewagę, kończąc mecz wynikiem 69:33. To pierwsze zwycięstwo dodało energii i wiarę w sukces.

Zacięta walka o srebrny medal

Ostatni mecz, decydujący o srebrnym medalu, to starcie z gospodarzami – Gwarek Pawłowice. Początek meczu nie przebiegł po myśli zawodniczek K.S. Pogoń, a pierwsza kwarta zakończyła się sporą stratą punktową. Po pierwszej połowie dziewczęta schodziły z boiska z 19-punktową różnicą. Trzecia kwarta przyniosła jednak odrodzenie drużyny – konsekwentna gra i mądre decyzje sprawiły, że przewaga przeciwników stopniała. Ostatnia kwarta to mieszanka szalonych emocji! Wynik był niepewny do ostatniej sekundy meczu. Ostatecznie K.S. Pogoń Ruda Śląska wygrywa różnicą jednego punktu – 49:48!

Tytuł MVP drużyny zdobyła Marysia Jeziorska (rocznik 2012), która w znaczący sposób przyczyniła się do sukcesu zespołu.

Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon przyniesie kolejne wspaniałe wyniki, a młodzieżowa drużyna K.S. Pogoń Ruda Śląska będzie kontynuować swoją zwycięską passę!