Wiadomości z Rudy Śląskiej

KSSE zaprasza przedsiębiorców na webinaria

  • Dodano: 2020-05-27 06:15, aktualizacja: 2020-05-27 06:24

Bezpłatne webinaria na platformie gotomeeting to propozycja Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. dla przedsiębiorów w czasie epidemii koronawirusa. KSSE organizuje spotkania online, a także koordynuje przepływ informacji o szkoleniach.

Rudzcy przedsiębiorcy zainteresowani informacjami o webinariach mogą zgłaszać się do Zespołu ds. Obsługi Inwestora na adresy e-mail a.kubica@ruda-sl.pl oraz promocja@ruda-sl.pl. Można również przesyłać propozycje tematów, ponieważ założeniem KSSE jest dopasowanie tematyki do potrzeb sygnalizowanych przez przedsiębiorców.

Już w najbliższą środę, 27 maja o godz. 11:00 Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają do wzięcia udziału w webinarium „Tarcza antykryzysowa – wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych”. Spotkanie poprowadzi Lucyna Sitko, kierownik działu obsługi klienta z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Inspektorat w Tychach. Skierowane jest ono przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy odczuwają negatywne skutki aktualnej sytuacji epidemiologicznej i szukają instrumentów finansowych m.in. w zakresie świadczeń postojowych oraz zwolnień z opłacania składek.

Tematyka spotkania obejmuje:

  • zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,
  • świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne,
  • świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą,
  • ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek,
  • odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę dla należności za okres od stycznia 2020 r.

Link uprawniający do wzięcia udziału w spotkaniu – za pośrednictwem komputera, tabletu lub telefonu: https://global.gotomeeting.com/join/526029229.

Przewidywany czas spotkania to ok. 1 godzina.

Organizatorzy proszą o e-mailowe potwierdzenie udziału na adres izba@izba.tychy.pl.

Po webinarium, w czwartek 28 maja br. od godziny 9.00 do 11.00 pracownicy ZUS Tychy - Mirosława Piekorz oraz Mariusz Kaczmarek - będą pełnić dyżur telefoniczny w siedzibie Izby pod nr telefonów: 32 327 72 77, 32 327 73 77.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.