Wiadomości z Rudy Śląskiej

Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne zaprasza na kreatywną podróż do świata aktorstwa!

  • Dodano: 2024-09-11 09:15

Marzysz o karierze w szkole teatralnej, ale wydaje Ci się to nieosiągalne? A może po prostu kochasz teatr i szukasz miejsca, gdzie mógłbyś twórczo rozwijać swoje umiejętności? Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne (LOT) to przestrzeń stworzona właśnie dla Ciebie!

Co to jest LOT?

Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne to wyjątkowa szkoła aktorska, którą z miłości do sztuki i człowieka założyli Aleksandra Szablewska i Łukasz Kabus, twórcy Teatru Oblubieńczego. W LOT nie chodzi tylko o naukę aktorstwa – to miejsce, które stawia na wszechstronny rozwój artystyczny i osobisty, przygotowując adeptów do życia w sztuce, ale i codziennych wyzwań.

Chcesz dołączyć? Nabór do LOT-u trwa od 1 lipca do 30 września 2024 r. To okazja, by rozpocząć swoją przygodę w jednej z dwóch ścieżek: LOT KIERUNKOWY dla młodych, myślących o aktorskiej przyszłości, lub LOT WOLNY, skierowany do dorosłych, pragnących twórczo spędzać czas.

LOT Kierunkowy – dla przyszłych aktorów

Zastanawiasz się nad karierą aktorską? LOT Kierunkowy to ścieżka, która intensywnie przygotowuje do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych w całej Polsce. Program obejmuje zajęcia z monologów, pracy nad scenami, ruchem scenicznym oraz emisją głosu i dykcją.

Zajęcia odbywają się:

  • wtorki: 18:00-20:00
  • soboty i niedziele: 10:00-13:00 oraz 14:00-17:00

LOT Wolny – dla tych, którzy kochają teatr

Jeśli pragniesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne bez zobowiązań zawodowych, LOT Wolny jest dla Ciebie! To zajęcia, które pomogą wzmocnić pewność siebie, przełamać słabości i twórczo spędzić czas w pozytywnej atmosferze. Czeka na Ciebie ciepłe i bezpieczne środowisko pełne artystycznych inspiracji.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu:

  • wtorki: 18:00-20:00

Gdzie odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia LOT-u mają miejsce w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Nie czekaj!
Rozwiń swoje skrzydła z LOT-em i wejdź na drogę artystycznego rozwoju


TEATR OBLUBIEŃCZY - założony w 2023 r. przez Aleksandrę Szablewską i Łukasza Kabusa jako próba wynagrodzenia światu za Miłość, która ich odnalazła i połączyła. Mając świadomość, że pozostają teraz w kierkegaardowskim wiecznym miłosnym długu – pragną go spłacać na miarę swoich możliwości i talentów poprzez czyny twórcze – teatralne, literackie, poetyckie, fotograficzne, edukacyjne i międzyludzkie. Premiera ich spektaklu Pieśń miała miejsce w lutym 2023 roku w Śląskim Teatrze Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej, była także pokazywana w Szkocji w Teatrze Sharmanka jako Crumbs of a Song. Idea Teatru – tak jak jego twórcy – koncentruje się głównie wokół tematu Miłości, która może – i powinna – promieniować dalej, by nie utracić swojej twórczej natury. Ma łączyć, zapraszać, pocieszać, pokrzepiać, zachęcać, budować, umacniać. Twórczość oblubieńcza staje się więc przestrzenią bogatą i jednoczącą – w której każdy może się odnaleźć, nabrać ciepła, nie odejść głodnym i pozwolić się sile tej Miłości – rozświetlać.

Ona – ur. 1990 r., absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i krakowskiego Lart Studio. Stypendystka programu Erasmus na Uniwersytecie w Glasgow. Uczestniczka międzynarodowego projektu teatralnego Workshop Europe (2004). Brała udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in. pod kierunkiem Piotra Filonowicza w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie i Eugenia Barby, założyciela Odin Teatret). Występowała na scenie Teatru Konsekwentnego w Warszawie ("Małpy", "Prażka", reż. Adam Sajnuk). W Katowicach w Liceum Sowizdrzała prowadzi zajęcia z ożywiania literatury, a wspólnie z Ukochanym cykl teatralnych warsztatów oblubieńczych.

On – ur. 1986 r., absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego). Współpracował m.in. z Iwanem Wyrypajewem ("UFO.Kontakt" z premierą w Moskwie), Pawłem Miśkiewiczem ("Jak wam się podoba"). Założyciel Teatru Ciekłego Powietrza w Kompleksie Sztygarka w Chorzowie, gdzie zrealizował spektakle "Spadając" oraz "Pył". Występował na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach ("Romeo i Julia", reż. Krzysztof Rekowski, "Psie serce", reż. Krzysztof Rekowski, "Ach, jak cudowna jest Panama", reż. Laura Słabińska). Odtwórca głównej roli w krótkometrażowym filmie "W oparach Nikisza", zdobywcy Grand Prix katowickiej edycji 48 Hour Film Project, pokazywanym na Festiwalu w Cannes. Prowadził warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne zaprasza na kreatywną podróż do świata aktorstwa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również