Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Łapówka za "zapomnienie o sprawie"

  • Dodano: 2018-06-12 06:45, aktualizacja: 2018-06-12 07:05

Policjanci z rudzkiej „trójki” zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta, który podczas interwencji usiłował wręczyć im 200 złotych łapówki.

Chciał, aby w ten sposób mundurowi „zapomnieli” o całej sprawie i nie umieszczali go w izbie wytrzeźwień. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z kochłowickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z budynków przy ulicy Kamiennej. Natychmiast udali się na miejsce interwencji, gdzie zastali pijanego mężczyznę, który dobijał się do drzwi mieszkania swojej byłej dziewczyny. Rudzianin, nie potrafił zrozumieć, że nie jest mile widziany w tym miejscu, co jeszcze podwajało jego agresję. Gdy został poinformowany przez policjantów o konsekwencjach swojego czynu i o konieczności umieszczenia go w izbie wytrzeźwień, usiłował wręczyć mundurowym po 200 złotych łapówki. Chciał, aby w ten sposób „zapomnieli” o całej sprawie. Policjanci ostrzegli rudzianina, że jego propozycja jest przestępstwem korupcyjnym. Pomimo tego, mężczyzna nadal chciał przekonać policjantów aby wzięli pieniądze. 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu gdzie trzeźwiał. Policjanci zajmujący się korupcją przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.