Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Link do wiedzy" - rudzcy uczniowie mogą skorzystać ze zdalnej i darmowej pomocy w nauce

  • Dodano: 2020-12-02 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 06:41

„Link do wiedzy” to projekt przygotowany przez rudzką Fundację „Akademia Edukacji”. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać ze zdalnej i darmowej pomocy w nauce oraz odrabianiu zadań.

Zachęcamy uczniów i rodziców do skorzystania z naszej pomocy - zaznacza Daniel Knapik, prezes Fundacji „Akademia Edukacji”. - Dużo rozmawialiśmy z rodzicami, którzy zwracali uwagę na to, że z powodu zdalnego nauczania ich dzieci mają wiele zadań domowych. Mamy wielką nadzieję, że nasza oferta pozwoli rodzicom choć na chwilę odetchnąć, napić się ciepłej herbaty, przeczytać gazetę, a my w interesujący sposób pomożemy ich pociechom w odrabianiu lekcji - dodaje.

Uczniowie rudzkich podstawówek mogą liczyć na pomoc fundacji od środy do piątku w określonych godzinach. Zespół pomaga w odrabianiu zadań z matematyki, j. angielskiego i j. polskiego. Pomoc polega na tym, że każdy wolontariusz, czyli uczeń lub absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach, zasiada przed ekranem swojego urządzenia i czeka na ucznia na platformie Google Meet i Google Classroom. Wolontariusze poświęcają równo godzinę, aby pomóc w zadaniu domowym lub wytłumaczyć pewne zagadnienia. Z kolei uczniowie przesyłają interesujące ich tematy na platformie Google Classroom, a na Google Meet są one omawiane. Jeśli brakuje czasu, to wolontariusze przesyłają dokładne omówienie problemu na maila wskazanego przez ucznia. Warto dodać, że swoją pomocą przy odrabianiu zadań domowych członkowie Fundacji „Akademia Edukacji” służą także podopiecznym w Ośrodku św. Elżbieta w Wirku, którzy skorzystali już ze szkolenia – „jak działa pamięć” – czyli o procesie zapamiętywania, mnemotechnikach itp.

Projekt „Link do wiedzy” realizuje 6 wolontariuszy: Marianna Strzeja, Kamila Żogała, Sara Siedlaczek, Nicola Żebrowska, Rafał Czyżak i Daniel Knapik. Aby zgłosić prośbę o pomoc, należy kliknąć w wybrany link, dodać zdjęcie zadania, a następnie połączyć się z prowadzącym poprzez link umieszczony na samej górze tablicy classroom.

Pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych to jednak nie wszystko. „Akademia Edukacji” od momentu wybuchu epidemii realizuje projekt: „Quiz time”. Na platformie quizizz, do której każdy ma dostęp, członkowie fundacji stworzyli ponad 100 quizów, a co więcej można ich poprosić o stworzenie kolejnego na dany temat, który pomoże przećwiczyć dzieciom wybraną wiedzę za pomocą nowoczesnych i pozytywnych quizów. Wyniki w takim quizie pojawiają się pod jego koniec, dzięki czemu dziecko może przeanalizować swoje odpowiedzi.

To bardzo szybka i łatwa formuła, dlatego też fundacja zachęca nauczycieli do współpracy z nami. Prowadzimy szkolenie, jak korzystać z tej platformy oraz jak robić skuteczne i ciekawe quizy. Wystarczy się z nami skontaktować. Pilotażowy projekt był prowadzony w Szkole Podstawowej nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej, w jednej z klas, gdzie uczniowie rozwiązywali quizy z języka polskiego, aby przygotować się do egzaminu w sposób nowoczesnym i ciekawy - podkreśla Marianna Strzeja z Fundacji „Akademia Edukacji”.

Fundacja „Akademia Edukacji” powstała 5 września 2019 roku z inicjatywy młodych ludzi z różnymi zainteresowaniami. Głównym celem fundacji jest pomoc z zakresu edukacji, pokazanie jej nowoczesnego oblicza, ułatwiając tym samym życie uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym sympatykom.

W niedalekiej przyszłości zamierzamy zdecydowanie poszerzyć swoją ofertę z racji zainteresowań naszych wolontariuszy - mówi Daniel Knapik. - Pomimo, że jesteśmy bardzo młodą organizacją, wciąż wiele czasu poświęcamy na to, aby fundacja dobrze prosperowała. Nie ukrywamy jednak, że są etapy, z którymi mamy wiele trudności, ale na całe szczęście są ludzie i organizacja SWR OWES – Katowice, którzy nas wspierają - dodaje.

Poniżej linki do wybranych przedmiotów na platformie Classroom Google oraz godziny, w których można skorzystać z pomocy fundacji.

  • Angielski, środa 15.00 -16.00

https://classroom.google.com/c/MTY2ODI3NTI5NTQ0?cjc=c5bka6p

  • Matematyka, środa 15.30-16.30

https://classroom.google.com/c/MjA2OTk0Nzg3NTIy?cjc=bk5cwnz

  • Matematyka, czwartek  19.30-20.30

https://classroom.google.com/c/MTY2ODI3MjgwMjU3?cjc=ha3osad

  • Angielski, piątek 16.00-17.00

https://classroom.google.com/c/MjMwMjAyNjI3Mzcw?cjc=qwxh2jw

  • Matematyka, piątek 17.00-18.00

https://classroom.google.com/c/MjA3MDA1MDE3ODY5?cjc=gk3nzx3

  • Język polski, piątek 18.30- 19.30

https://classroom.google.com/c/MjMwMjAyNjg5Njcz?cjc=ijy37rg

"Link do wiedzy" - rudzcy uczniowie mogą skorzystać ze zdalnej i darmowej pomocy w nauce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.