Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Majowe propozycje krajoznawcze rudzkiego PTTK

  • Dodano: 2019-04-19 07:45, aktualizacja: 2019-04-19 07:57

W dniu 11 maja 2019 Oddział Miejski PTTK w Rudzie Śląskiej zaprasza mieszkańców na wycieczkę krajoznawczą do Republiki Czeskiej.

W programie przewidziane jest zwiedzanie dawnego kompleksu przemysłowego  oraz  szklanej wieży zbudowanej na bazie dawnego wielkiego pieca hutniczego tzw. Bolt Tower w Dolnych Witkowicach. Obiekt jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas zwiedzania trwa ok. 4 godzin. 

W drugiej części wycieczki planowany jest spacer po ostrawskiej Starówce.

W dniu 18 maja 2019 odbędzie się wycieczka krajoznawcza do dawnego obozu zagłady Gross Rosen  w ramach cyklu „Poznajemy tajemnice II wojny światowej”. Obóz był postrzegany jako jeden z najcięższych w czasie II wojny światowej i był filią KL Sachsenhausen.
Po zwiedzeniu obozu przejazd do Wojsławic, gdzie planowane jest spacer po   jednym  z piękniejszych europejskich ogrodów botanicznych.

Bliższe informacje dotyczące wycieczek można uzyskać w siedzibie OM PTTK we wtorki i czwartki w godz.16-18   w Rudzie ul. Janasa 21  (tel. 32 2486748) lub pod telefonem 503525469 oraz na stronie internetowej www.rudaslaska.pttk.pl

Majowe propozycje krajoznawcze rudzkiego PTTK

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.