Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mała rudzianka wygrała walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną!

  • Dodano: 2021-03-15 15:00

Alicja to dziewczynka z temperamentem. Wesoła, pełna energii, interesująca się światem, który ją otacza. Niestety od 2019 roku zmagała się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Pod koniec lutego jej rodzice poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że mała wojowniczka wyszła z tej walki zwycięsko. 


"Alicja w krainie leukemii"

Alicja urodziła się w grudniu 2014 roku. Ciąża przebiegała bez komplikacji, a w skali Apgara dziewczynka otrzymała maksymalną liczbę punktów. Niestety na początku 201+ roku okazało się, że dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

Wszystko zaczęło się po świętach Bożego Narodzenia w 2018 roku. Ala zaczęła się skarżyć na ból w łokciu. Lekarze z rudzkiego szpitala stwierdzili, że to nadwyrężenie i zlecili podawanie środków przeciwbólowych. Kiedy w Nowy Rok stan dziewczynki się pogorszył, rodzice zabrali Alę na badania do prywatnego ośrodka. Lekarz po wykonaniu badań doradził, aby rodzice jak najszybciej przetransportowali dziecko do kliniki w Katowicach. Na miejscu rodzice Ali usłyszeli pierwszą diagnozę - posocznica (sepsa) i choroba histopatologiczna. Przez dwa tygodnie Ala walczyła w klinice o życie. Sytuację udało się opanować i po kilku tygodniach wróciła do domu.

Kolejne badania miały się odbyć trzy miesiące później. Jednak zamiast trzech miesięcy spędzonych w domu, po pięciu dniach Ala znów trafiła do szpitala. Dziewczynka odczuwała mocny ból w pachwinach i udach, a leki przeciwbólowe nie działały. Wtedy pojawiła się kolejna diagnoza - zapalenie stawu biodrowego oraz mięśni pośladkowych, która również nie była trafna. Dopiero po biopsji szpiku okazało się, że Ala cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną.


Walka o zdrowie małej rudzianki

Aby uratować Alę, jej rodzice postanowili założyć internetową zbiórkę pieniędzy. Na leczenie dziewczynki udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. 

Walka małej rudzianki z chorobą trwała ponad dwa lata. W tym czasie Ala przeszła intensywne leczenie. Mimo wzlotów i upadków dziewczynka i jej rodzice nie poddali się w walce o zdrowie Ali. Pod koniec lutego jej rodzice poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że 6-latka jest już zdrowa!

- Zamknięte drzwi na "onko chacie", na zawsze! Zdrowa, z dużym bagażem doświadczeń, oficjalnie pokonała "białogówniarza" raz, a porządnie! Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej walce, za wspaniałe kibicowanie i wsparcie! My dochodzimy do siebie,  głowy muszą odpocząć. Oficjalnie kończymy etap w krainie leukemii, zaczynamy krainę zdrowia - czytamy na stronie "Alicja w krainie leukemii".

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Rudzianka

    Cudownie!Fajne balony na uczczenie zwyciestwa:)

  • Rudzianka

    Brawo nareszcie ktoś przekazał dobre wieści

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.