Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mała rudzianka wygrała walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną!

  • Dodano: 2021-03-15 15:00

Alicja to dziewczynka z temperamentem. Wesoła, pełna energii, interesująca się światem, który ją otacza. Niestety od 2019 roku zmagała się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Pod koniec lutego jej rodzice poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że mała wojowniczka wyszła z tej walki zwycięsko. 


"Alicja w krainie leukemii"

Alicja urodziła się w grudniu 2014 roku. Ciąża przebiegała bez komplikacji, a w skali Apgara dziewczynka otrzymała maksymalną liczbę punktów. Niestety na początku 201+ roku okazało się, że dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

Wszystko zaczęło się po świętach Bożego Narodzenia w 2018 roku. Ala zaczęła się skarżyć na ból w łokciu. Lekarze z rudzkiego szpitala stwierdzili, że to nadwyrężenie i zlecili podawanie środków przeciwbólowych. Kiedy w Nowy Rok stan dziewczynki się pogorszył, rodzice zabrali Alę na badania do prywatnego ośrodka. Lekarz po wykonaniu badań doradził, aby rodzice jak najszybciej przetransportowali dziecko do kliniki w Katowicach. Na miejscu rodzice Ali usłyszeli pierwszą diagnozę - posocznica (sepsa) i choroba histopatologiczna. Przez dwa tygodnie Ala walczyła w klinice o życie. Sytuację udało się opanować i po kilku tygodniach wróciła do domu.

Kolejne badania miały się odbyć trzy miesiące później. Jednak zamiast trzech miesięcy spędzonych w domu, po pięciu dniach Ala znów trafiła do szpitala. Dziewczynka odczuwała mocny ból w pachwinach i udach, a leki przeciwbólowe nie działały. Wtedy pojawiła się kolejna diagnoza - zapalenie stawu biodrowego oraz mięśni pośladkowych, która również nie była trafna. Dopiero po biopsji szpiku okazało się, że Ala cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną.


Walka o zdrowie małej rudzianki

Aby uratować Alę, jej rodzice postanowili założyć internetową zbiórkę pieniędzy. Na leczenie dziewczynki udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. 

Walka małej rudzianki z chorobą trwała ponad dwa lata. W tym czasie Ala przeszła intensywne leczenie. Mimo wzlotów i upadków dziewczynka i jej rodzice nie poddali się w walce o zdrowie Ali. Pod koniec lutego jej rodzice poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że 6-latka jest już zdrowa!

- Zamknięte drzwi na "onko chacie", na zawsze! Zdrowa, z dużym bagażem doświadczeń, oficjalnie pokonała "białogówniarza" raz, a porządnie! Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej walce, za wspaniałe kibicowanie i wsparcie! My dochodzimy do siebie,  głowy muszą odpocząć. Oficjalnie kończymy etap w krainie leukemii, zaczynamy krainę zdrowia - czytamy na stronie "Alicja w krainie leukemii".

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Rudzianka

    Cudownie!Fajne balony na uczczenie zwyciestwa:)

  • Rudzianka

    Brawo nareszcie ktoś przekazał dobre wieści

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.