Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Marek Garmulewicz ze Slavii obchodzi urodziny – to sportowy wzór dla młodych zapaśników

  • Dodano: 2020-01-22 16:45, aktualizacja: 2020-01-23 07:38

Trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Slavia obchodzi dzisiaj 52 urodziny. Ten urodzony w Mozgawie zapaśnik to trzykrotny mistrz Europy, wicemistrz świata, a także wielokrotny olimpijczyk. Od lat jest związany z Rudą Śląską, tu mieszka, tu też trenuje młodszych adeptów sztuki zapaśniczej.

Marek Garmulewicz urodził się w Mozgawie w województwie świętokrzyskim. Chociaż jest absolwentem Technikum Samochodowego, to jego pasją były zapasy. Ukończył Studium Trenerskie Instytutu Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Ze Slavią związany jest od 1984 roku, kiedy to zaczął reprezentować rudzki klub.

Pierwszy złoty medal i mistrzowski tytuł w stylu wolnym zdobył podczas Mistrzostw Europy w Ostii pod Rzymem w 1994 roku. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w 1996 oraz 2000 roku, ale oprócz tego ma na swoim koncie srebro mistrzostw europy z 1997 i 1998 roku, oraz mistrzostw świata z 1998. W 1999 roku zdobył jeszcze do kolekcji brąz. Ponadto czterokrotnie brał udział w olimpiadzie.

Sportowiec przed którym drżeli najlepsi zapaśniczego świata. Wśród znajomych znany jest przede wszystkim jako człowiek o wielkim sercu i oddaniu - czytamy na urodzinowych życzeniach opublikowanych na stronie facebookowej klubu Slavia.

Sto lat, Panie Trenerze!

 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Rudzianin

    Wszystkiego najlepszego dla naszego Zapaśnika

  • dociekliwy

    Marek Garmulewicz jest czterokrotnym olimpijczykiem, Barcelona 92, Atlanta 96, Sydney 2000 i Ateny 2004,Oczywiście przyłączam się do życzeń!

  • Paweł

    100 lot

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.