Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mazowszanie górą na Burloch Arenie

  • Dodano: 2019-10-04 07:00, aktualizacja: 2019-10-04 07:10

W sobotę 28.09. br. na Burloch Arenie Gryfy rozegrały mecz drugiej kolejki drugiej ligi, rywalem była Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Pierwsza połowa toczyła się głównie na połowie gospodarzy, jednak rywale byli w stanie tylko raz przedrzeć się na pole punktowe. Większe zagrożenie Mazovia sprawiała dzięki dobrej postawie swojego kopacza, który wykorzystywał wszystkie błędy rudzian skutkujące podyktowaniem karnego. Gryfy odpowiedziały tylko przyłożeniem Dansona Chege po serii przegrupowań po formacji autowej. Rudzianie mieli wielką przewagę w młynie dyktowanym, wygrywali nawet piłki wrzucane przez rywali, jednak nie wynikały z tego żadne korzyści punktowe.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił: Gryfy wygrywały młyny, przegrywały auty, Mazovia zdobywała punkty tylko po kopach na bramkę. Rudzianie przyłożyli piłkę po młynie (autorem Michał Krzypkowski), podwyższył Mateusz Zabiegała i wynik wynosił zaledwie 16:12 dla Mazovii. Jednak przez ostatnie 10 minut meczu Gryfom nie udało się ani razu już zbliżyć do pola punktowego gości.

Ta porażka na pewno musi rudzian boleć, bo bardzo rzadko się zdarza, żeby zespół z taką przewagą w młynach dyktowanych kompletnie nie radził sobie w innych aspektach gry, a wiele przewinień skutkujących podyktowaniem przez sędziego karnego były korzyścią dla Mazovii i jej kopacza. Przed Gryfami mecz na wyjeździe w Poznaniu z tamtejszą Posnanią, czyli faworytem do wygrania w cuglach całej ligi, więc nie łatwe zadanie. Na Burloch Arenę wrócą za trzy tygodnie gdy podejmą Alfę Bydgoszcz.

KS Rugby Ruda Śląska - Mazovia Mińsk Mazowiecki 12:19 (5:13)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Danson Chege 5 pkt. (1P), Michał Krzypkowski 5 pkt. (1P), Mateusz Zabiegała 2 pkt. (1pd)
Skład Gryfów: Jakub Krupiński, Danson Chege, Filip Kuniczkowski, Jan Muc (Krzypkowski Michał), Łukasz Pastuszka (Pyrek Marcin), Szymon Majchrzak, Łukasz Drab, Dawid Dróżdź, Mateusz Zabiegała, Krzysztof Skubik (Gładkowski Jakub), Mykeltie Imani, Marcin Mucha, Patryk Kołodziej, Kacper Oblizajek, Vladyslav Kozlov (Niepsuj Tomasz)
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.