Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-08-10 08:00, aktualizacja: 2020-08-10 06:13

Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą.

Wakacje oraz ferie zimowe charakteryzują się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży. Dlatego prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem o konieczności przeprowadzenia kontroli autokaru.

Wcześniejsza informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie czynności kontrolnych. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem, żeby mieć całkowitą pewność, organizator powinien poddać taki pojazd badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.

W Rudzie Śląskiej kontrole autokarów dokonywane są na parkingu u zbiegu ulic Objazdowej i Generała Hallera. Kontrole prosimy uzgadniać telefonicznie w godzinach od 8 do 15 pod numerem telefonu 47 8541 290 do 292. Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel 32 4288153.

Zachęcamy również do skorzystania z informacji o autobusie zawartych na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.