Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy, w rodzinnej atmosferze, ubierali choinkę na kochłowickich plantach

 • Dodano: 2019-12-16 08:30, aktualizacja: 2019-12-16 08:52

W Kochłowicach czuć już świąteczną atmosferę! Z inicjatywy Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, Fundacji Aktywni My i Grupy Serca Razem na kochłowickich plantach, w rodzinnej atmosferze, mieszkańcy miasta ubierali świąteczne drzewko.

- Tegoroczne drzewko stroiliśmy pięknymi ekologicznymi ozdobami, przygotowanymi przez młodzież. Kwestie ekologii możemy wpleść we wszystkie działania, tak było również w tym przypadku. Zdradzę, że mamy ambitne plany posadzenia choinki na stałe w kochłowickim parku. Tak, aby pominąć już kwestię corocznego transportu ściętego drzewka. Czekamy tylko na wykonanie rewitalizacji plant i przechodzimy do realizacji - mówił Rafał Wypior. - Wszystkie trzy choinki w Kochłowicach są rozświetlone liczbą 13500 lampek, co wieczorami daje niezły efekt. A już teraz zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów 21 grudnia na 3. Wigilię na Plantach! - dodał.

Akcja strojenia świątecznego drzewka została zorganizowana już trzeci raz i tak jak w ubiegłym roku przyciągnęła na planty wielu mieszkańców Kochłowic.

- O wydarzeniu dowiedziałam się ze strony internetowej stowarzyszenia i postanowiłam wesprzeć tę akcję z całą moją rodziną. Mamy grudzień, czas przedświąteczny i dzisiejsza akcja jest na pewno dużą frajdą dla dzieciaków i jednocześnie integruje mieszkańców naszej dzielnicy - mówiła pani Agnieszka, mieszkanka Kochłowic.

Weekendowe wydarzenie współorganizowała Fundacja Aktywni My - jest to organizacja pozarządowa typu not for profit, której głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Fundacja w swych działaniach kieruje się przede wszystkim aktywnym wiadamianiem lokalnej społeczności, czym jest starość, niedołężność, niespodziewana niepełnosprawność.

Już po raz trzeci spotkaliśmy się na kochłowickich plantach, by wspólnie ozdobić pięknymi dodatkami nasze świąteczne drzewko. Co ważne, ozdoby stworzyliśmy na warsztatach świątecznych wspólnie z dziećmi. To piękny moment, kiedy możemy spotkać się z mieszkańcami. Atmosfera jest niesamowita, czuć nadchodzące święta - mówiła Kasia Kinder z Fundacji Aktywni My.

Komentarze (15)    dodaj »

 • wicher

  Ja toja ale,wele plantów smietniki pełne,smrud brud,syf,galy gnuj fruwo,to eko czy jak,trza by to jakosc uregulowac,posprzątac.

 • Xyz

  Podobają mi się te ozdoby.

 • Obserwator

  Pana Wypióra będę bronił. Jedyny w Radzie Miasta prawdziwy społecznik. Działał dużo wcześniej zanim został radnym. Zrobił świetny wynik w wyborach. Obserwuję z podziwem, to prawdziwy wulkan pomysłów, skutecznie wyciąga ludzi z domów. Oby się szybko nie wypalił i oby reszta radnych brała z niego przykład. Jak wykaże się konsekwencją i determinacją z pewnością przyszły prezydent.

 • wnerw

  w samochodach stojących w korkach na Piłsudskiego i Oświęcimskiej też panuje rodzinna atmosfera, jak w domowym zaciszu, kierowcy wyrażają swe ciepłe myśli na temat pomysłodawcy zmiany na wyjeździe z Piłsudskiego

 • pawel

  a kiedys była tam sygnalizacja - może pora na powtórkę

 • Andrzej

  Na Tunkla też stoją i to od lat... I co zrobisz? Też jego wina? Pewnie tak, bo przecież trzeba znaleźć czarną owce. Rzygać mi się chce jak widzę to wieczne narzekanie, ale jak coś trzeba zrobić, to nie ma komu.

 • wnerw

  rzygać mi się chce jak czytam głupie wpisy!!! chodzi o to że na Piłsudskiego przed zmianą nie stali w korkach, a na Oświęcimskiej korek był krótszy,. bo teraz na przemian albo jadę ze świateł albo z Piłsudskiego wyjeżdżają więc nie [...] o narzekaniu i nie robieniu jak nie masz o czymś pojęcia!!!!!

 • Dawq

  Weź też pod uwagę, że jest coraz więcej domów w Kochłowicach. Co też oznacza więcej samochodów, nie wspomnę o samochodach z Ligoty. Założę się że powrót do starej wersji za wiele nie zmieni. W tym miejscu zawsze był korki! Mieszkam na Weteranów i cos o tym wiem. Nasze rondo kochłowickie nie wyrabia!!!!

 • wnerw

  prosta sprawa - do czerwca - jadę do liceum w Kochłowicach 5 minut korek czasem do sierocińca, od września - 15 minut korek daleko za autostradę, często do przychodni zgadzam się że powstają nowe domy ale no bez przesady, aż tyle naraz ich tam nie wybudowali ............ współczuję wam na Weteranów bomacie wiekszy ruch przez to czasem tam skręcam żeby ominąć korek bo zawsze się na światłach z Jacka wcisnę! jedna mała zmiana a jaka upier.dliwa.....

 • Ela

  Brawo Kochłowiczanie , superowa choinka .

 • Hajer

  O pan zdrajca z PO się pojawił. Pan Wypiór jak widać w Radzie mało pokazuje.

 • Gabrysia Sz

  Nie wiem na czyje zlecenie to piszesz, ale na pewno nie wiesz co piszesz. Wybrałam tego Pana i nie żałuję. Jak każdy ma lepsze i gorsze pomysły, ale uważam go za najaktywnieszego ze wszystkich radnych. Przede wszystkim jest dla ludzi i z ludźmi.

 • wnerw

  widziałam jego wypowiedź na sesji raz jak zgłosił kolegę z ławki do jakiejś komisji poza tym sporadycznie interpelację przeczyta ( to rozumiem i sie nie czepiam bo chyba woli pisać) no na serio aktywność po byku!!! a z tym pisaniem na zlecenie radzę poszukac specjalisty bo to objawy paranoi chyba są jakieś kuśwa jak można pisać komuś kto ma prawo mieć inne zdanie zarzucać że pisze na zlecenie no jak????????

 • Anka

  Ciekawe, bo jest wiele rzeczy które zrobił i widać efekt jego działań. Przyjrzyj się dokładnie. Już wolę jak robi tak jak robi i widać efekty niż pisze jak niektórzy a efektów brak!!!

 • Andrzej

  Jaka PO? Ta od alkoholiczki? Ha ha zabawne. W naszym mieście jest PIS i PiS bis czyli ta twoja po.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również