Wiadomości z Rudy Śląskiej

Milion na innowacje i przedsiębiorczość

 • Dodano: 2012-01-27 09:00

 Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości pozyskał 762 tys. zł dofinansowania na projekt "Innowacje Śląska - utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego".

 
 
19 stycznia Zarząd Województwa Śląskiego wybrał projekty do dofinansowania w ramach działania 1.3. - Transfer technologii i innowacji - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.
 
Wybrano 10 projektów o łącznej wartości dofinansowania wynoszącej ponad 7 mln zł.
 
W projekcie Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości uczestniczyć będą również Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz przedsiębiorcy, którzy podpisali wstępną umowę o utworzeniu Śląskiego Klastra Multimedialnego i zadeklarowali udział w tym innowacyjnym przedsięwzięciu: Stanusch Technologies S.A., IT master Arkadiusz Rusin, F.H.U. VERMONT Rafał Sapota, INTERSIEĆ Andrzej Szandała, ARTMEDIALE Ksawery Kaliski, SILMEDIA Sp. z o.o., Regionalne Centrum Serwisowe Artur Szyduczyński.
 
Koszt projektu to 999.134,50 zł, dofinansowanie wyniesie 762.325,90 zł.
 
Przedmiotem projektu jest utworzenie, promocja i rozwój sieci współpracy, stymulującej aktywność innowacyjną firm - Śląskiego Klastra Multimedialnego, który składać się będzie z przedstawicieli sektorów nauki, biznesu i otoczenia biznesu.
 
Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości pozyskał środki finansowe na realizację działań klastra, obejmujących organizację wizyt studyjnych wraz z seminariami w Finlandii, Danii, Szwecji.
Przedsiębiorcy ze Śląska będą mogli nawiązać kontakty biznesowe z klastrami skandynawskimi, które wg badań Komisji Europejskiej są liderem wśród 27 krajów UE pod względem poziomu innowacyjności.
 
Członkowie Śląskiego Klastra Multimedialnego wezmą udział w targach innowacyjnych technologii w Hanowerze CeBIT 2013, najważniejszej ogólnoświatowej imprezie wystawienniczej branży ICT.
 
W ramach projektu odbędą się warsztaty w celu opracowania działań rozwojowych w nowym okresie programowania 2014+. Zakupiony zostanie sprzęt informatyczny i multimedialny dla realizowania pomysłów członków klastra.
 
Dofinansowanie obejmie także działania promocyjne. Łączenie zasobów i kompetencji jest szczególnie istotne w przypadku ekspansji i promocji na rynkach międzynarodowych, które wymagają nakładów i kompetencji często niedostępnych dla pojedynczego przedsiębiorstwa.
 
Bliższe informacje: Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, Joanna Bialik - Dyrektor Działu Innowacji i Przedsiębiorczości, tel. 32 342 22 30 w. 103.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Akiba

  INNOWACYJNOŚĆ, KREATYWNOŚĆ I MOBILNOŚC - TAK - tylko w naszym środowisku,występuje hipokryzja -absolwent, który skończył Uniwersytet Ekonomiczny (EKONOMERTRIA)i Politechnikę Ślaską wydz. (infromatyka), z konieczności złożył aplikacje do Komapni ęglowej z konieczności życiowej praca - na dole gdzie jest wymagane wykształcenie zawodowe gónicze - kryzys, recesja ludzi młodych zwija.

 • ania

  A co robiłeś podczas tych (dobrych) studiów w kierunku dostania pracy? Odbywałeś staże i praktyki? Zajmowałeś się czymś w praktyce gdziekolwiek? Czy tylko skończyłeś studia i tyle...

 • jaro

  Albo pił albo wprost przeciwnie siedział tylko z głową w książkach. W dzisiejszych czasach wykształcenie to za mało, trzeba sie wykazać.

 • giynek

  zas trwonienie panstwowych pieniedzy. Co to za nowoczesnosc - pozyskanie kompow i ustalenie strategii z kieryj nikt nigdy nie skorzysto? Aaa, sorry, jeszcze jest wyjazd do Rajchu na targi!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również