Wiadomości z Rudy Śląskiej

Minimalna porażka Gryfów i sukces Diablic na starcie rundy wiosennej!

• Dodano: 2022-04-13 13:15

W pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek II Ligi rugby (sobota, 09.04. br.) rudzkie Gryfy podjęły na Burloch Arenie zespół Rugby Team Olsztyn. Rudzianie byli mocno zdeterminowani, żeby zrewanżować się gościom za jesienną wyjazdową porażkę.

Można jednak stwierdzić, że cały plan ich gry musiał zostać zweryfikowany już po pierwszej akcji meczu, w wyniku której po nieporozumieniu w szeregach rudzian po rozpoczęciu gry piłkę przejęli goście i zdobyli pierwsze przyłożenie. Gryfy musiały odrabiać straty i przez dalsze minuty tej części gry coraz bardziej dominowali nad rywalami. Aż do kolejnego nieporozumienia-błędu w ich szeregach po młynie dyktowanym. Piłka została podana za plecy skrzydłowego, co wykorzystał zawodnik z Olsztyna przechwycając piłkę i rajdem przez ¾ boiska zdobył drugie przyłożenie dla swojego zespołu. Obraz gry się jednak nie zmienił, dalej grę prowadzili gospodarze i przyniosło to efekt w trzydziestej minucie meczu, kiedy po serii przegrupowań piłka została szybko przekazana do Mykeltie Imaniego i rudzki skrzydłowy zdobył pierwsze punkty dla Gryfów. Warto nadmienić, że w tym momencie Gryfy grały w osłabieniu, albowiem żółtą kartką ukarany został Marcin Mucha. Przed przerwą rudzian stać było jeszcze tylko na zdobycie trzech punktów po karnym i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:12 dla przyjezdnych.

W drugiej części gry Gryfy nadal nadawały tempo grze, jednak przez długi okres czasu żadna z drużyn nie potrafiła przebić się na pole punktowe. Dopiero w siedemdziesiątej minucie ponownie szeroko ręką piłkę rozegrali rudzianie i najmłodszy na boisku Karol Stempin zdobył swoje pierwsze przyłożenie w seniorskich rozgrywkach. Był to naprawdę świetny mecz w wykonaniu popularnego „Robina”. Gdy ostatni gwizdek meczu już coraz bardziej się zbliżał, niestety goście rzucili do ataku wszystko co mieli i na minutę przed końcem tuż przy linii autowej zdobyli zwycięskie przyłożenie.

Apetyty na zwycięstwo Gryfy miały duże, jednak ostatecznie musieli ulec gościom. Jak podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej trener Gryfów Aleksander Oleszczuk nasz zespół jest przetrzebiony kontuzjami i jesteśmy w trakcie kompletnego zmieniania naszego stylu gry, więc jest zadowolony z walki i zaangażowania, szkoda jednak, że tak rzadko udawało się kończyć akcje na polu punktowym rywali. Przed Gryfami teraz dwa tygodnie przygotowań do meczu wyjazdowego, 24 kwietnia zmierzą się w Zielonej Górze z tamtejszą Watahą.

K. S. Rugby Ruda Śląska – Rugby Team Olsztyn 13:17 (8:12)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Imani Mykeltie  5 pkt. (1P), Stempin Karol 5 pkt. (1P), Kołodziej Patryk 3 pkt. (1K)

Skład Gryfów: Krupiński Jakub, Szywalski Dawid, Wojnarowski Marek, Pyrek Marcin, Pastuszka Łukasz (Kozłowski Rafał), Szombara Daniel, Chege Danson, Kuniczkowski Filip, Greinert Marcin, Zabiegała Mateusz, Stempin Karol, Mucha Marcin, Dróżdż Dawid (Jankowski Marcin), Imani Mykeltie, Kołodziej Patryk.

Lepiej w sobotę zaprezentowały się Diablice, które wygrały wszystkie swoje mecze w V turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 w Lublinie.

Po kiepskim ostatnim turnieju rundy jesiennej Diablice w lubelskim turnieju zagrały w II lidze. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski rozgrywane są systemem turniejowym (4 turnieje jesienią i 4 wiosną). Miejsce w klasyfikacji turniejowej zaliczane jest do klasyfikacji generalnej MPK. W samych turniejach zespoły grają w grupach ligowych (Ekstraliga, I liga, II liga) i po każdym turnieju następuje spadek i awans między ligami.

Lubelski turniej pokazał, że II liga to nie jest zdecydowanie miejsce dla Diablic. Pokonały wyraźnie swoje rywalki:
Amazonki Budowlani Lublin - Diablice Ruda Śląska 0:37 i 0:46

Diablice Ruda Śląska - Alfa Bydgoszcz 33:12 i 45:5

Lubelski zmagania w Ekstralidze i cały turniej tradycyjnie wygrały Biało-Zielone Ladies Gdańsk, pewnie zmierzające po kolejny mistrzowski tytuł.

Skład Diablic: Bezrączko Agnieszka 10 p., Greinert Sylwia 15 p., Muryjas Sara 5 p., Hojeńska Urszula, Gliwińska Natalia 18 p., Danilevich Polina 20 p., Dutka Monika 65 p. !, Molenda Aleksandra.

W następnym turnieju Diablice zagrają więc w I lidze, a ich rywalkami będą Biało-Zielone Ladies Gdańsk II, Legia Warszawa II i AZS Warszawa.

Co najważniejsze kolejny, VI turniej MPK R7 rozegrany zostanie w sobotę 23.04.2022 r. na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej. Czy siła rozpędu Diablice wygrają I ligę? Kto ciekawy, tego zapraszamy na Burloch Arenę 23 kwietnia br,!

Źródło: K.S. RUGBY Ruda Śląska