Wiadomości z Rudy Śląskiej

Minione miesiące były pełne atrakcji w Miejskim Przedszkolu nr 32 w Rudzie Śląskiej!

  • Dodano: 2023-06-22 14:15

W Miejskim Przedszkolu nr 32 w Rudzie Śląskiej minione miesiące na pewno nie były nudne. W ostatni dzień maja na terenie placówki zorganizowano niezapomniany Festyn Rodzinny, a w czerwcu obchodzono Dzień Dziecka i pożegnano się ze starszakami.

Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 32

31 maja na terenie Przedszkola Miejskiego nr 32 w Rudzie Śląskiej zorganizowano Festyn Rodzinny. Dla przedszkolaków i reszty uczestników przygotowano wiele atrakcji! W wydarzeniu udział wziął m.in. wiceprezydent Rudy Śląskiej, Jacek Morek. Festyn poprowadziła Aneta Brzózka, która razem ze swoją fundacją Armia Przyjaciół zadbała o jego przebieg.

– Słoneczna pogoda sprawiła, że był to wyjątkowy i ekscytujący dzień. Wydarzenie zainicjowane zostało przez występy artystyczne naszych przedszkolaków. Na plenerowej scenie zaprezentowały się wszystkie grupy, które pod czujnym okiem wychowawczyń śpiewały i tańczyły. Zachwyt wymalowany na twarzach rodziców i bliskich był widoczny z daleka. Dzieci udowodniły tym samym, że mają mnóstwo talentu i pozytywnej energii – przekazują nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 32 w Rudzie Śląskiej.

Dodatkowo podczas festynu przedszkolaki miały okazję, aby zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, o czym opowiedział im ratownik medyczny, Artur Żurek. Dzieci mogły również zobaczy od środka karetkę pogotowia ratunkowego. Poza służbami medycznymi dzieci miały szansę poznać bliżej pracę strażaków, strażników miejskich i policjantów. Ciekawe widowisko zorganizowały podopieczne Szkoły Tańca Arabeska, które zaprezentowały profesjonalny pokaz tańca.

Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji takich jak strefa gastronomiczna z ciastami, przekąskami i grillem, dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, projektowanie i drukowanie zwierzątek 3D, fotobudka, zabawy z nagrodami oraz konkurencje sportowe, które realizowała Akademia Piłki Ręcznej Szczypiorki Grunwaldu.

– Wyrażamy ogromną wdzięczność za tak liczne zaangażowanie i współudział w przygotowaniu imprezy. Dziękujemy naszym Rodzicom, Partnerom, Przyjaciołom i wszystkim Sponsorom, a także darczyńcom, którzy nas nie zawodzą i zawsze wspomagają w realizacji celów. Bez Waszego serca i dobroci nie udałoby się nam osiągnąć takiego sukcesu! W grupie moc i razem jesteśmy w stanie kreować rzeczy piękne i wartościowe! – przekazują nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 32 w Rudzie Śląskiej.

Czerwcowe atrakcje i pożegnanie starszaków

Z okazji obchodzonego 1 czerwca Dnia Dziecka w Miejskim Przedszkolu 32 w Rudzie Śląskiej przygotowano ciekawe atrakcje. Ogród przedszkola zamienił się w pole do gier, konkurencji i zabaw sportowych, a uzdolnieni wychowankowie placówki tworzyli letnie obrazki na folii. 

13 czerwca grupa starszaków uroczyście pożegnała się z przedszkolem poprzez tańce i piosenki z przedszkolnego repertuaru. Dyrektor placówki oraz rodzice wygłosili podziękowania. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, książki i zdjęcia. 

– Dziękujemy z całego serca rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechów na co dzień oraz nowych przyjaźni – przekazują nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 32 w Rudzie Śląskiej.

Na zakończenie kolejnego roku pełnego zabaw i przygód przed letnim wypoczynkiem, z przedszkolakami spotkali się policjanci, którzy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” zapoznali ich z zasadami zachowania w czasie wakacji, a m.in. jak zachowywać się nad morzem, na biwakach, w mieście, podczas spacerów oraz w domu. Dzieci mogły poznać zawód policjanta oraz z bliska zobaczyć radiowóz. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Atrakcje to miały samotne matki i konkubenci po odprowadzeniu bombelków do przedszkola.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również