Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mirek z Rudy Śląskiej potrzebuje naszej pomocy! Trwa zbiórka na kosztowną rehabilitację

  • Dodano: 2024-03-06 07:45, aktualizacja: 2024-03-06 12:43

W lipcu 2023 roku życie Mirka, wieloletniego pasjonata motocykli, podróży i zlotów motocyklowych, zostało gwałtownie zachwiane, gdy podczas rutynowych badań ujawniono obecność guza. To spowodowało, że jego pasja stała się walką o przetrwanie. Po wcześniejszym przebytym nowotworze złośliwym nerki, regularne kontrole stały się dla niego standardem. Jednak tym razem dokładne badanie PET potwierdziło obecność agresywnego nowotworu odbytnicy, który rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Walka Mirka z nowotworem

Rozpoczęta we wrześniu 2023 roku intensywna chemioterapia nieuchronnie pociągnęła za sobą wiele skutków ubocznych, takich jak ropne wysypki, brak apetytu, utrata równowagi i ogólne osłabienie organizmu. Niemalże jak ciężka próba, mająca na celu zniszczenie jego siły woli. Niestety, w grudniu 2023 roku los ponownie uderzył, gdy Mirko doznał złamania kręgosłupa w wyniku problemów z chodzeniem. Było to kompresyjne złamanie trzonu TH12/L1, które wymagało nagłej operacji.

W trakcie operacji pojawił się kolejny cios - przerzuty nowotworu na kręgosłupie. Teraz, leżąc w łóżku, z bólem i słabością, Mirek staje przed kolejną bitwą - walką o powrót do zdrowia. Jednak droga do tego jest niezwykle trudna. Stan zdrowia Mirka uniemożliwia kontynuację chemioterapii, a jedyną nadzieją na szybkie wznowienie leczenia jest kosztowna domowa rehabilitacja oraz opłacenie łóżka rehabilitacyjnego.

Apel o pomoc

Udział w zbiórce na kosztowną rehabilitację oraz specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne jest nieoceniony. Każda wpłacana złotówka przyczyni się do poprawy jego stanu zdrowia i pozwoli mu znów cieszyć się życiem. Dajmy Mirkowi nadzieję na lepsze jutro - wspólnie możemy uczynić jego drogę do zdrowia trochę łatwiejszą.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Motocyklista

    Jest czas rozliczania pitów może jest jakaś fundacja przez którą można Mirkowi przekazać 1.5% podatku?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również