Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młode szczypiornistki SPR Grunwald wywalczyły srebro na ogólnopolskim turnieju

  • Dodano: 2021-11-16 13:15

W dniach 13 i 14 listopada młode szczypiornistki SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w Turnieju Młodziczek w Piłce Ręcznej "Łączy nas Niepodległa" organizowanym w Warszawie przez Akademicki Związek Sportowy.

SPR Grunwald Ruda Śląska w turnieju "Łączy nas Niepodległa"

SPR Grunwald Ruda Śląska zagrały w składzie: Amelia Brylewska, Sara Konieczny, Magdalena Anders, Julia Kisiel, Zuzanna Kisiel, Małgorzata Rawicz-Grotowska, Marta Skołud, Agata Tworek, Blanka Skuczeń, Milena Kubiś, Weronika Kubiś, Maja Hrycko, Hanna Namysło, Maria Jarek.

W pierwszym dniu turnieju zawodniczki Grunwaldu wygrały wszystkie swoje mecze grupowe i nic nie wskazywało na to, by dobra passa miała je opuścić. 

Wyniki grupowe:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - UKS Czarni Żagań 33:9
  • SPR Grunwald Ruda Śląska - APR Radom 19:13
  • SPR Grunwald Ruda Śląska - UKS Dębno 16:7

W niedzielę zmierzyły się w półfinałach z As Fit Camp Warszawa i wygrały 16:8. Wielki finał rozgrywany był w samo południe. Rudzkie szczypiornistki zmierzył się z SPR Arka Gdynia. Choć rudzianki prowadził na początku spotkania, niewykorzystane sytuacje sam na sam sprawiły, że w finale wygrały rywalki z Gdyni. 

Półfinał:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - AS Fit camp Warszawa 16:8

Finał:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - SPR Arka Gdynia 9:15

Sukces młodych rudzianek

Zawodniczki z SPR Grunwald, trenujące pod okiem Adama Wodarskiego i Sebastiana Kisiela,  wróciły do Rudy Śląskiej z małym niedosytem, jednak wciąż dumne z zajęcia drugiego miejsca w ogólnopolskim turnieju. 

Turniej rozgrywany był z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. SPR Grunwald był jedynym klubem w tym turnieju, który reprezentował nasze województwo.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również