Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młode szczypiornistki SPR Grunwald wywalczyły srebro na ogólnopolskim turnieju

  • Dodano: 2021-11-16 13:15

W dniach 13 i 14 listopada młode szczypiornistki SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w Turnieju Młodziczek w Piłce Ręcznej "Łączy nas Niepodległa" organizowanym w Warszawie przez Akademicki Związek Sportowy.

SPR Grunwald Ruda Śląska w turnieju "Łączy nas Niepodległa"

SPR Grunwald Ruda Śląska zagrały w składzie: Amelia Brylewska, Sara Konieczny, Magdalena Anders, Julia Kisiel, Zuzanna Kisiel, Małgorzata Rawicz-Grotowska, Marta Skołud, Agata Tworek, Blanka Skuczeń, Milena Kubiś, Weronika Kubiś, Maja Hrycko, Hanna Namysło, Maria Jarek.

W pierwszym dniu turnieju zawodniczki Grunwaldu wygrały wszystkie swoje mecze grupowe i nic nie wskazywało na to, by dobra passa miała je opuścić. 

Wyniki grupowe:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - UKS Czarni Żagań 33:9
  • SPR Grunwald Ruda Śląska - APR Radom 19:13
  • SPR Grunwald Ruda Śląska - UKS Dębno 16:7

W niedzielę zmierzyły się w półfinałach z As Fit Camp Warszawa i wygrały 16:8. Wielki finał rozgrywany był w samo południe. Rudzkie szczypiornistki zmierzył się z SPR Arka Gdynia. Choć rudzianki prowadził na początku spotkania, niewykorzystane sytuacje sam na sam sprawiły, że w finale wygrały rywalki z Gdyni. 

Półfinał:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - AS Fit camp Warszawa 16:8

Finał:

  • SPR Grunwald Ruda Śląska - SPR Arka Gdynia 9:15

Sukces młodych rudzianek

Zawodniczki z SPR Grunwald, trenujące pod okiem Adama Wodarskiego i Sebastiana Kisiela,  wróciły do Rudy Śląskiej z małym niedosytem, jednak wciąż dumne z zajęcia drugiego miejsca w ogólnopolskim turnieju. 

Turniej rozgrywany był z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. SPR Grunwald był jedynym klubem w tym turnieju, który reprezentował nasze województwo.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marekl

    Super Dziewczyny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.