Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzi akrobaci chcą spełnić swój amerykański sen

  • Dodano: 2019-12-18 14:15

Akrobaci trenujący w barwach klubu KPKS Halemba w Rudzie Śląskiej chcą spełnić swój amerykański sen. Potrzebują 140 tys. złotych, aby wystartować w Pucharze Świata Seniorów w Akrobatyce Sportowej w Las Vegas.

- Pomysł na wyjazd pojawiał się już w minionych latach, ale ze względów finansowych był odkładany. Zniesienie wiz zmotywowało nas, aby w końcu zawalczyć o marzenia! - mówią zawodnicy KPKS Halemba.

W kwietniu 2020 roku w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych odbędzie się Puchar Świata Seniorów w Akrobatyce Sportowej, a jednocześnie w tym samym miejscu 4th International Vegas Acro Cup dla młodych adeptów tej pięknej dyscypliny.

- W Las Vegas będziemy mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo najlepszych z najlepszych! Jednak ten wyjazd to nie tylko emocje sportowe. To ogromna szansa na podróż życia, która staje się możliwa dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu. Dzięki licznym wyrzeczeniom i godzinom spędzonym na sali gimnastycznej. Zobaczenie miejsc aktualnie dla nas nieosiągalnych, takich jak Wielki Kanion, Alcatraz, Hollywood, Beverly Hills, Plaże Los Angeles i San Francisco- to wszystko staje teraz w zasięgu naszej ręki. To wyśniona nagroda za treningowy trud! - mówią młodzi akrobaci.

Koszty wyjazdu całej drużyny to ponad 140 tys. zł. Na tę kwotę składa się przelot, zakwaterowanie, transporty oraz opłata startowa i sędziowska. Tak duża kwota przekracza wielokrotnie roczną dotację na działalność klubu oraz możliwości finansowe rodziców.

- Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę i przyczynić się do spełnienia naszych marzeń. Każda wpłacona złotówka przybliży nas do celu! - apelują zawodnicy KPKS Halemba.

Aby wesprzeć rudzkich akrobatów, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.