RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzi akrobaci chcą spełnić swój amerykański sen

  • Dodano: 2019-12-18 14:15

Akrobaci trenujący w barwach klubu KPKS Halemba w Rudzie Śląskiej chcą spełnić swój amerykański sen. Potrzebują 140 tys. złotych, aby wystartować w Pucharze Świata Seniorów w Akrobatyce Sportowej w Las Vegas.

- Pomysł na wyjazd pojawiał się już w minionych latach, ale ze względów finansowych był odkładany. Zniesienie wiz zmotywowało nas, aby w końcu zawalczyć o marzenia! - mówią zawodnicy KPKS Halemba.

W kwietniu 2020 roku w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych odbędzie się Puchar Świata Seniorów w Akrobatyce Sportowej, a jednocześnie w tym samym miejscu 4th International Vegas Acro Cup dla młodych adeptów tej pięknej dyscypliny.

- W Las Vegas będziemy mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo najlepszych z najlepszych! Jednak ten wyjazd to nie tylko emocje sportowe. To ogromna szansa na podróż życia, która staje się możliwa dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu. Dzięki licznym wyrzeczeniom i godzinom spędzonym na sali gimnastycznej. Zobaczenie miejsc aktualnie dla nas nieosiągalnych, takich jak Wielki Kanion, Alcatraz, Hollywood, Beverly Hills, Plaże Los Angeles i San Francisco- to wszystko staje teraz w zasięgu naszej ręki. To wyśniona nagroda za treningowy trud! - mówią młodzi akrobaci.

Koszty wyjazdu całej drużyny to ponad 140 tys. zł. Na tę kwotę składa się przelot, zakwaterowanie, transporty oraz opłata startowa i sędziowska. Tak duża kwota przekracza wielokrotnie roczną dotację na działalność klubu oraz możliwości finansowe rodziców.

- Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę i przyczynić się do spełnienia naszych marzeń. Każda wpłacona złotówka przybliży nas do celu! - apelują zawodnicy KPKS Halemba.

Aby wesprzeć rudzkich akrobatów, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.