Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzi zdolni rudzianie

 • Dodano: 2016-06-17 07:00, aktualizacja: 2016-09-16 11:18
Dziesięcioro rudzian zdobyło w mijającym roku szkolnym laury w regionalnych i ogólnopolskich konkursach wiedzy. Utalentowani uczniowie spotkali się wczoraj w rudzkim magistracie, by podsumować osiągnięte sukcesy.
 
 
 
Dziesięciu młodym rudzianom podczas spotkania towarzyszyli rodzice, nauczyciele prowadzący oraz dyrektorzy szkół.
Od 5 lat spotykamy się ze zdolną młodzieżą. Tradycją stało się, że w uznaniu za osiągnięcia uczniów miasto funduje im wycieczkę – powiedziała wiceprezydent Anna Krzysteczko.
Miejsce podróży młodzież wybiera sama. Na decyzję uczniowie mają czas do września.
 
 
 
Rudzka młodzież króluje w naukach ścisłych. Sześcioro uczniów to laureaci wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki: Jonasz Różański z SP 7, Marcin Zepp z SP 20, Łukasz Borówka z SP 15, Michał Majnusz z Gimnazjum nr 8, Piotr Rajnisz z Gimnazjum nr 9 i Wojciech Ptaś z Gimnazjum nr 12 w ZSO nr 2. Błażej Marszałek, uczeń Gimnazjum nr 12 w ZSO nr 2, okazał się z kolei jednym z najlepszych w województwie z fizyki.
Matematyka jest logiczna, dlatego lubię rozwiązywać zadania – mówił Wojtek Ptaś z Gimnazjum nr 12.
Chłopak interesuje się jeszcze historią i lubi czytać książki.
Moim ulubionym pisarzem jest Tolkien – dodał.
Z kolei Martyna Sikora to wojewódzka laureatka z języka polskiego.
Konkurs był trudny, ale byłam dobrze przygotowana dzięki pomocy pani Joanny Mastalerz, nauczycielki z języka polskiego – powiedziała dziewczyna.
Martyna Sikora to typowa artystka. Interesuje się malarstwem, śpiewem, muzyką. Pisze opowiadania i fascynuje się Japonią. Jednak w przyszłości chciałaby studiować medycynę.
 
 
Ruda Śląska może poszczycić się też finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Są to: Dominik Borys z II LO w Rudzie Śląskiej, laureat 65 Olimpiady Fizycznej oraz Lucia Capurro Pastuszka z I LO w Rudzie Śląskiej, finalistka VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Dominik to typowy "ścisłowiec". Jego konik to fizyka, ale i nauki pokrewne: matematyka i informatyka.
 
 
 
Laureaci zgodnie twierdzą, że najlepszym sposobem na sukcesy w nauce jest systematyczność i czytanie książek na dane tematy.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Trsl1

  Same ołowki,małe darmozjady

 • anna

  Przykre jest to, że wśród naszych rodaków dalej dominuje stwierdzenie, że jak ktoś się uczy to jest kujonem. Naprawdę macie tak puste głowy żeby tego nie docenić. Żal serce ściska.

 • do głupka wyżej

  Darmozjadł to twoje dzieciory które ledwo przechodzą z klasy do klasy,pala fajki za domem,córeczki pokazują majciochy za doładowanie na telefon,a synalkowie kradną w biedronie a na to wszystko ciągniesz z opieki wszystkie dodatki i dalej się rozmnazasz dla samego 500+

 • Trsl1

  Same ołowki,małe darmozjady

 • gim

  Młodzi zdolni w naszym mieście otrzymają 100 zł stypendium za wyniki w nauce przez cały rok. Brawo. Nie trzeba się uczyć i 500+ co miesiąc dostawać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.