RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Moi klienci, są przede wszystkim przemiłymi ludźmi - Katarzyna Niemiec

  • Dodano: 2014-01-15 08:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:43

Rozmawiamy z Katarzyną Niemiec właścicielką Klubu Fitness i Centrum Odchudzania - Studio ENERGIA.


Proszę opowiedzieć o prowadzonej działalności.
Prowadzę Klub Fitness i Centrum Odchudzania STUDIO ENERGIA.
Oferujemy największą liczbę zajęć grupowych w mieście, w pełni wyposażoną siłownię wraz ze strefą cross fit. Dostępna jest odnowa biologiczna, czyli sauna i masaże, które cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza te relaksacyjne i wyszczuplające. Od kilku lat prowadzimy profesjonalne odchudzanie się i mamy już bardzo dużą grupę klientów, którzy nas polecają w tym zakresie.
Od września prowadzimy także szkołę tańca dla dzieci i młodzieży: balet, zumbatomic, hip-hop, breakdance. Utworzyliśmy już 8 grup i ciągle dzieci dochodzą.  


Skąd decyzja o uruchomieniu interesu w tej branży?
Po kilkunastu latach pracy w zakresie szeroko rozumianego zarządzania w dużych firmach, przyszedł czas na decyzję o własnej działalności.
Postanowiłam wraz mężem z hobby uczynić zajęcie poważniejsze. Przydało się wyniesione doświadczenie i pasja do działania w obszarze, który bardzo lubię. Fitness to moja przyjemność! A jako że w życiu „rozpiera mnie energia”, stąd Studio Energia!


Proszę scharakteryzować swoich klientów.
Moi klienci, są przede wszystkim przemiłymi ludźmi, których bardzo lubię. Chętnie ucinam sobie z nimi pogawędki..
Wiem, że nie do końca pyta mnie Pan o to, ale ja bardzo chcę to podkreślić. W naszym klubie liczy się klimat i  szalenie jest ważne to, jak czują się u nas klienci. Dlatego regularnie przeprowadzamy badania satysfakcji a ich wyniki są dla nas istotne.


Czy rudzianie to społeczeństwo, które dba o swoją kondycję fizyczną?
Kilka lat temu, kiedy otwieraliśmy, przychodziło kilkanaście osób. Teraz kilkadziesiąt dziennie. Rośnie świadomość w Rudzie w ślad za innymi dużymi miastami. Jednocześnie my stale promujemy zdrowy styl życia, o czym powiem za chwilę. Aktualnie prowadzimy do czerwca 2014 roku akcję ZWAŻ Na(d)WAGĘ. Bijemy na alarm, że otyłość to już nie tylko kwestia dobrego samopoczucia, ale to zagrożenie dla życia! W każdy pierwszy czwartek i piątek miesiąca jesteśmy na parterze  Urzędu Miasta, gdzie nasz dietetyk nieodpłatnie udziela ważnych porad.


Co może Pani powiedzieć NT akcji ZWAŻ Na(d)WAGĘ?
Punktem wyjścia są dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówiące iż otyłość stanowi czwartą najpoważniejszą chorobę przewlekłą. Przez tę akcję chcemy przybliżyć wiedzę o samym problemie nadwagi,  wskazujemy jak  zapobiegać i zwalczać otyłości poprzez zmianę swoich zachowań żywieniowych i aktywność fizyczną.

Od kilku obserwujemy zarówno zwiększone zainteresowanie odchudzaniem, ale również z niepokojem obserwujemy brak wiedzy, błędy oraz podejmowanie ryzykownych metod. Z przykrością obserwujemy poddawanie się biernemu odchudzaniu poprzez stosowanie wyłącznie suplementów czy tabletek wspomagających odchudzanie. Niejednokrotnie przyszło nam się zmierzyć – jako Centrum Odchudzania – z problemami po „cudownych dietach”. Liczba chorób towarzyszących otyłości jest kolejnym problemem, z którym od kilku lat spotykamy się, pomagając bezpiecznie redukować wagę i wracać do zdrowia.
Niestety, wiele osób – także w naszym mieście – traktuje ten problem jako wstydliwy,  a wielu po prostu nie wychodzi z domu… Ci których nie dotyczy – z braku wiedzy – traktują go z arogancją.


Studio energia angażuje się i organizuje wiele imprez w mieście. Proszę o nich opowiedzieć.
Pokazujemy że fitness jest dla każdego, że jest efektowny i efektywny!
Temu służy np. akcja w październiku: Maraton Charytatywny Fitness (tu zebranie środki zawsze przeznaczmy na leczenie chorych dzieci) – impreza coroczna, którą mieszkańcy znają już.
Od tego roku jesteśmy autorami  Fitness pod Chmurką. Cykl godzinnych, sobotnich bezpłatnych zajęć na łonie natury,  w bielszowickim Parku Strzelnica od maja do września. Bardzo przyjemne wydanie fitnessu!

Miniony sezon prowadziliśmy także zajęcia Fitness Plener – nieopodal klubu, od września do listopada! Ciekawe ćwiczenia w terenie. Generalnie wychodzimy z fitnessem poza mury klubu. Jesteśmy dumni ze swych instruktorów, bo stają na scenie obok najlepszych instruktorów w regionie!


Zbliża się zima. Jak możemy zadbać o swoją kondycję? Gdzie szukać motywacji, której często brakuje w tym okresie?
Jeśli mielibyśmy liczyć na swą silną wolę, to pewnie czasem stalibyśmy w miejscu, bo ona raz bywa a raz nie. Proponuję, tak – jak proponujemy osobom odchudzającym się -  kilka technicznych rozwiązań, które nam pomogą naszą wolę wspierać.
Po pierwsze planujemy: wpisujemy przynajmniej 2 x w tygodniu zajęcia w swój kalendarz z wyprzedzeniem na tydzień, najlepiej dwa. W tych terminach nie umawiamy się do fryzjera, nie organizujemy zakupów i nie planujemy spotkań. To są nasze sztywne godziny.
Po drugie: informujemy naszych najbliższych, że w tych dniach mamy zajęcia na stałe i bardzo prosimy, aby – nie organizowali nam w tym czasie dodatkowych obowiązków lub część naszych wzięli na siebie. Nie wstydzimy się tego, bo w końcu robimy to dla naszego zdrowia, z którego inni też czerpią korzyść.
Po trzecie: strój mamy zapakowany i ustawiony w widocznym miejscu, albo wozimy go w samochodzie. Nie zaskakuje nas brudny w koszu na pranie.
Po czwarte wyobrażamy sobie, jak dobrze poczuję się po zajęciach: wezmę prysznic, przebiorę w coś co lubię, napiję się herbaty.
Tak szukamy motywacji do ruchu, a już sam ruch wyzwoli w nas endorfiny – hormony szczęścia, które zmotywują nas dalej do kolejnych działań! Czyż może być piękniej?!


Proszę opowiedzieć o lokalizacji. Czy łatwo do was trafić?
Mieścimy się w CH Domino, wejście od tyłu budynku, za Lidlem.


Jak prowadzi się interes w Rudzie Śląskiej? Co mogłoby poprawić funkcjonowanie Pani firmy?
Nie ma idealnych miejsc do prowadzenia działalności. W każdym miejscu sztuką jest dopasowanie się do rynku, otoczenia. Myślę, że analiza rudzkiego rynku pozwala nam być tutaj i kontynuować działalność. Co mogłoby poprawić funkcjonowanie? Hmm.. Nie liczę na zewnętrzne wsparcie, nie stosuję myślenia życzeniowego. Twardo analizuję wymagania wobec firm i realistycznie na nie odpowiadam. Liczę  jedynie na siebie i męża, z którym wspólnie prowadzimy firmę.


Co mogłaby doradzić Pani osobom, które zastanawiają się nad uruchomieniem swojego interesu?
Dobry biznes plan na dobry pomysł.  Skonsultuj koniecznie pomysł z fachowcem od finansów, marketingu, zarządzania personelem. Lokalizacja dostosowana do specyfiki. Nie poprzestać na czekaniu na klienta. Duża elastyczność w myśleniu o biznesie. Stały rozwój, bo kto stoi w miejscu ten się cofa.
No a potem to już tylko praca, praca, praca… i satysfakcja!


Czym powinien kierować się dobry przedsiębiorca?
Myślę, że tym samym, co każdy dobry człowiek! Widzeniem drugiego człowieka, uczciwością, prawdą.


Czego życzyłaby Pani sobie w 2014 roku?
Myślę, aby jak najwięcej czasu spędzać ze swoją rodziną, z mężem, towarzyszyć moim dzieciakom w ich poczynaniach! Chciałabym wrócić do nauki języka włoskiego, bo uwielbiam ten język, kraj, sztukę, ludzką ekspresję i … kuchnię!


Dziękuję za rozmowę.


O FIRMIE
Studio Energia Centrum Odchudzania Klub Fitness


ul. Obrońców Westerplatte 36

41-710 Ruda Śląska


telefon: 32 244 58 94

e-mail: biuro@studioenergia.com.pl

WWW