Wiadomości z Rudy Śląskiej

MR: w salonach piercingu trzeba będzie zostawić dane kontaktowe

 • Dodano: 2020-06-05 09:30

W salonach piercingu klienci będą zostawiali swoje dane kontaktowe, tak by w przypadku np. kontaktu z osobą zarażoną COVID-19 móc się z nimi skontaktować - wynika z opublikowanych w czwartek rekomendacji resortu rozwoju i GIS dla funkcjonowania salonów piercingu.

Ministerstwo poinformowało, że rekomendacje dot. funkcjonowania tej branży były konsultowane ze stowarzyszeniem Professional Piercers Poland.

Jak podkreślono wydane rekomendacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników takich salonów jak i ich klientów w związku z COVID-19.

Rekomendacje zostały podzielone na cztery kategorie:

 • zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i klientom;
 • zabezpieczenie bezpieczeństwa w salonie;
 • procedury w razie podejrzenia zakażenia koronawirusem u pracownika
 • oraz procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 u klienta.

Zgodnie z tymi rekomendacjami w salonie trzeba będzie zachować bezpieczną odległość (dwóch metrów) między klientami/pracownikami. Ten dystans może być zmniejszony, gdy wymaga tego realizacja usługi.

W opublikowanych przez MR wytycznych czytamy ponadto, że zachęca się salony piercingu do czasowego zaniechania przekuwania w okolicy ust i nosa. Należy również unikać dotykania twarzy, w szczególności oczu, ust i nosa, podczas zabiegu, a jeśli już tak się stanie, to należy zdezynfekować dłonie.

Rekomendacje wskazują ponadto, że w salonie piercingu klienci będą musieli zostawić swoje dane kontaktowe, a także imię i nazwisko. Jak wytłumaczono, taka procedura jest niezbędna "w przypadku konieczności powiadomienia o potencjalnym kontakcie z osobą zakażoną oraz oceny ryzyka narażenia na zakażenie SARS-CoV-2". Jeśli tak się stanie salon będzie takie dane przekazywać służbom sanitarnym.

Zgodnie z wytycznymi klienci w salonie będą musieli też nosić maseczki i rękawiczki ochronne - jeśli jest to możliwe, ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu.

Pracownicy salonów będą musieli także regularnie dezynfekować stanowiska pracy jak np. leżanki, fotele itd. Jeżeli będą one zabezpieczone folią, po każdym kliencie będzie ona musiała być wymieniana.

Zgodnie z rekomendacjami przed przystąpieniem do zabiegu, klienci będą musieli zdezynfekować ręce bądź założyć jednorazowe rękawiczki.

Szczegóły dot. wytycznych dla salonów piercingu dostępne są na stronie resortu rozwoju.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Adolf

  jak można się tak oszpecać ?

 • koneser

  To zaburzenia osobowości i choroba dwubiegunowa, nikt o zdrowych zmysłach nie oszpeca tak swojego ciała.

 • Forka

  Nikt i zdrowych zmysłach nie chodzi do kościoła, nie biję żony, nie nadużywać alkoholu, nie obgaduje drugiego, nie łamie przepisów ruchu drogowego, nie kradnie. Widać iż nie jesteśmy przy zdrowych zmysłach

 • firek

  Nikt o zdrowych zmysłach się nie kolczykuje, nie nacina, nie wygląda jak brudnopis i nie obnosi się ze swoją innością tworząc wokół siebie wolnościowe mity pracując jednoczesnie w korpo i pijąc poranną czarną. Widać iż nie jestem przy zdrowych zmysłach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.