Wiadomości z Rudy Śląskiej

Musical Teatru STEP Tomasza Micha "Tron" w Śląskim Teatrze Impresaryjny w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2024-04-22 08:00, aktualizacja: 2024-04-22 08:17

Premiera musicalu Teatru STEP Tomasza Micha odbędzie się już 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Przygotujcie się na połączenie magii, muzyki i niezwykłych efektów specjalnych, które przeniosą Was do fascynującej cyfrowej rzeczywistości!

TRON – musical Teatru STEP Tomasza Micha

Akcja spektaklu toczy się w Siedmiogrodzie, gdzie totalitarne rządy sprawuje Vlad Palownik. Władca żywi się podbojami, cierpieniem i krwią. Najbliższe mu osoby opisują go jako "Dracul", "smok w ludzkiej skórze", "krwiopijca" i "morderca". Vlad jednym skinieniem decyduje o życiu i śmierci swoich poddanych. Wydaje mu się, że będzie żył wiecznie pijąc z kielicha nieśmiertelności i nigdy nie zostanie rozliczony ze swoich czynów.

Siedmiogród to kolos na glinianych nogach, żeby istnieć potrzebuje stale wroga. Raz to będą sąsiednie państwa, innym razem innowiercy. System rządów jest oparty na aparacie propagandy - "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą". Tortury są na porządku dziennym, ludzie znikają bez śladu w myśl zasady, że "jedna śmierć to tragedia, milion, to statystyka".

TRON to studium tego, co robi z ludźmi nieograniczona władza. Przyglądamy się temu, co dzieje się ze społeczeństwem zarządzanym przez ludzi bez sumienia i kręgosłupa moralnego. Bohaterowie nie cofają się przed lizusostwem, denuncjacją i wykonaniem najbardziej bezwzględnych rozkazów. Państwo toczy choroba nepotyzmu, korupcji, kupowania stanowisk i życia czyimś kosztem. Jest to idealne miejsce dla różnej maści oportunistów i nieudaczników życiowych, którzy w demokratycznym państwie nie wybiliby się ponad przeciętność. Dwór knuje zawiłe intrygi, żeby zawłaszczyć więcej i więcej... Nikomu nie można ufać, a w życiu publicznym króluje brutalna siła, cynizm i zakłamanie. Wampiryzm tego systemu polega na tym, że ci, którzy znajdują się u spodu drabiny społecznej są bezwzględnie wykorzystywani, aby ci wyżej mogli żyć w dostatku ponad stan. Życie ludzkie nie ma żadnej wartości...

Historia jest wybrukowana stosami, palami i krzyżami, piszą ją zwycięzcy, nierzadko troglodyci, jaskiniowcy mentalni. Krew, niemoc, cierpienie i przemoc... Czy ludziom dobrej woli starczy siły, odwagi i determinacji, aby postawić się bezwzględnej sile i samemu napisać tę historię?


Reżyseria: Tomasz Mich, Tomasz Owczarek
Scenariusz: Jan Naturski
Choreografia: Tomasz Mich (asystent: Maciej Mendyka, Filip Zaród)
Przygotowanie wokalne: Aleksandra Konior-Gapys
Przygotowanie aktorskie: Tomasz Owczarek
Scenografia: Maciej Mendyka
Kostiumy: Tomasz Mich
Koordynacja ChCK: Natalia Gruszczyńska
Aranżacje muzyczne: Tomasz Drogokupiec
Produkcja: Chorzowskie Centrum Kultury  

Spektakl przeznaczony dla widzów od 15 roku życia
Czas trwania: ok. 120 minut (bez przerwy)

KUP BILET

Musical Teatru STEP Tomasza Micha "Tron" / fot. materiały promocyjne Studia STEP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również